پیام ویژه

آخرين مطالب

بیانیه‌سازی جعلی به نام اصلاح‌طلبان! ویژه سایر رسانه ها

  بزرگنمايي:

پیام ویژه -ن ملی / متن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
روز یکشنبه خبرگزاری فارس اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرد و مدعی شد که این بیانیه از سوی افرادی امضا شده است که پیش از این بیانیه‌ای در دفاع از حق اعتراض و محکومیت اغتشاش و خشونت منتشر کرده بودند. در ذیل بیانیه منتشر شده در خبرگزاری دلواپس نام افرادی آمده که همگی آنها روز گذشته از وجود بیانیه منتشر شده در فارس بی‌اطلاع بودند و آن را تکذیب کردند. این اقدام دلواپسان نشان داد که آنها با شکست در پروژه‌های قبلی برای کاهش اعتماد جامعه به اصلاح‌طلبان، مسیر بی‌اخلاقی دیگری را پیش گرفتند که همان بیانیه‌سازی جعلی است. نکته قابل تامل آن است که این خبرگزاری در تیتر بیانیه ساختگی خود چنین آورده است: «جمعی از اصلاح‌طلبان: نامه حمایت از اغتشاشگران را امضا نکردیم».
بیانیه جعلی به نام اصلاح‌طلبان
فارس روز یکشنبه نوشت: «طی روزهای گذشته نامه‌ای به امضای 77 اصلاح‌طلب با محوریت تاجزاده منتشر شد که حکایت از حمایت این جمع از اغتشاشگران داشت اما حالا جمعی از این افراد با امضای نامه‌ای دیگر، نامه پیشین را جعلی دانستند.» نخست آنکه در بیانیه مورد ادعای خبرگزاری فارس نه تنها نشانی از حمایت از اغتشاشگران نیست بلکه به محکومیت اغتشاش پرداخته شده است و همین مشی و تدبیر در بیانیه اصلی اصلاح‌طلبان موجبات نارضایتی دلواپسان را فراهم کرده است. در بیانیه جعلی منتشره در فارس به نام اصلاح‌طلبان آمده است: «با توجه به انتساب بیانیه‌ای نه چندان دقیق به 77 نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب طی روزهای اخیر؛ ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن رد برخی مفاد بیانیه مذکور واعلام بی‌اطلاعی خود از نحوه تدوین وانتشار آن، تأکید می‌نماییم تنها راه حل مشکلات کشور رجوع به صندوق رأی می‌باشد و بر رد هر نوع راهکار خشونت‌آمیز جایگزین، پافشاری می‌کنیم. همه ما باید بدانیم که مسیر هر نوع اصلاح و بهبودی فقط و فقط از مسیر مشارکت سیاسی و صندوق رأی می‌گذرد ولاغیر.» آنچه در این بخش بیانیه جعلی ذکر شده یعنی رجوع به صندوق رای برای حل مشکلات کشور یا دعوت به مشارکت سیاسی از موضوعات همیشگی مورد تایید اصلاح‌طلبان است و موضوع جدیدی نیست که در این بیانیه جعلی به عنوان راهکار ذکر شده باشد. اماآنچه سبب رسوایی منتشر کنندگان بیانیه جعلی شده تاکید بر تکذیب بیانیه نخست از سوی اصلاح‌طلبان است. محمدرضا جلایی‌پور که چند روز قبل به دلایلی منکرامضایش در بیانیه اصلاح‌طلبان شده بود دربار بیانیه جعلی خبرگزاری فارس نوشت: «این بیانیه فارس جعلی است، از متن آن بی‌خبر بوده‌ام و‌ امضای آن را تکذیب می‌کنم». محمد کیانوش‌راد فعال سیاسی و نماینده سابق مجلس هم تاکید کرد: «نامه‌ای با امضای اینجانب و تعدادی از اصلاح‌طلبان در خبرگزاری فارس منتشر گردیده که ساختگی و جعلی است. متاسفانه خبرگزاری فارس با آگاهی از دروغ‌بودن این خبر، اقدام به انتشار آن نموده است. اقدام خبرگزاری فارس عملی غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی است که امیدوار به اصلاح آن هستیم.» علیرضا خوشبخت فعال سیاسی اصلاح‌طلب نوشت: «خبرگزاری فارس نام مرا در پای این مطلب منتشر کرده. تاکید می‌کنم که چنین متنی را ندیدم و امضا نکردم. اگر توان و حوصله‌ای بود حتما پیگیر حقوق قانونی‌ام می‌شدم...»‏ هدی توحیدی نیز آورد: «بیانیه ادعایی خبر «تاجزاده به جعل امضا متهم شد» را اولین بار در سایت خبرگزاری فارس دیدم، این بیانیه را نخوانده بودم و امضا نکرده بودم.» رویا بلوری هم تاکید کرد: «فارس‌نیوز همه را به کیش خود می‌پندارد. ‏بنده این نامه را که فارس‌نیوز ادعا می‌کند امضا نکرده‌ام.» علی تاجرنیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب دیگری هم نوشت: «من از متن نامه منتشر شده در فارس همین الان خبردار شده‌ام و تایید نمی‌کنم.» زهره آقاجری تاکید کرد: «من چون توئیت ندارم همینجا اعلام می‌دارم که بیانیه منتشر شده در خبرگزاری فارس را ندیدم و امضا نکردم. کاربه کجا رسیده که اینان در نوشتن بیاینه تقلب می‌کنند.» یکی دیگر از افرادی که نامش در بیانیه جعلی فارس آمده است، خبر داد که از این خبرگزاری برای انتشار بیانیه جعلی شکایت خواهد کرد تا مشخص شود پشت پرده تخریب فعالان سیاسی اصلاح‌طلب با روش زشت انتشار بیانیه جعلی چیست.
گاف تابلوی بیانیه‌نویسان جعلی!
نویسندگان بیانیه جعلی شتاب زیادی برای انتشار داشتند و اشتباهات محرزشان از اهدافشان پرده‌برداری کرد. در انتهای بیانیه جعلی فارس از بهزاد نبوی به عنوان یکی از امضاکنندگان بیانیه اصلاح‌طلبان یاد شده که اکنون هم با امضای بیانیه جعلی از بیانیه واقعی نخست اعلام برائت کرده است. این ادعا از سوی فارس در حالی مطرح می‌شود که بهزاد نبوی در لیست امضا کنندگان بیانیه نخست نبود که اکنون درصدد تکذیب امضای خودش باشد! به هر حال بار نخست نیست که دلواپسان در پروژه تخریب اصلاح‌طلبان سوتی می‌دهند و نتیجه دقیقا عکس آنچه می‌شود که انتظار دارند، یعنی میزان بی‌اعتمادی جامعه به‌ اصولگرایان افزایش و بر محبوبیت اصلاح‌طلبان افزوده می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماجرای پیچیده گم شدن دختر جوان در کردکوی

سه اتفاقی که در موج جدید کرونا مواجه هستیم

زنگ خطر جدی کرونا برای ایران

کاهش 8.1 درصدی صادرات چین به آمریکا

رتبه ایران در بین تولیدکنندگان طلای جهان

مهلت بازگشت ارز صادراتی چهار ماه شد

تقابل قانون و اپراتورها در گران فروشی اینترنت!

اگر نتوانند ثابت کنند من در سال جاری حکم قضایی دارم باید از مجلس بروند

تکذیب شایعه بگو مگوی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا از سوی سخنگوی دولت

بورس برای رشد چه میزان پول نیاز دارد؟

دوربرگردان نمایندگان

الزام جهـان به صلح موقت

جدال عمل‌گرایان و ناب‌گرایان بر سر «چریک پیر»

یک استقلالی سرمربی شاهین بوشهر شد+عکس

وزارت امور خارجه: ایران اجازه تضعیف منافع خود توسط یک قلدر را نمی‌دهد

سه اتفاق در موج جدید کرونا

تسهیل کاهش تولید اوپک پلاس قیمت نفت را به مخاطره می‌اندازد

بررسی دیپلماسی اقتصادی با حضور ظریف در کمیسیون صنایع

اسامی 14 نماینده مجلس یازدهم مبتلا به کرونا

کشف 13 جلیقه آغشته به تریاک در گمرک

کتابخانه ملی ایران به مدت 10 روز تعطیل شد

ویژگی های کرونای جهش یافته از زبان جهانپور

آیین‌نامه سامانه حقوق و مزایا به هیئت دولت رفت

سافت بانک در پی فروش سهام آرم هولدینگز

تولید ربات‌های ظریف با قابلیت نصب کابل

درگیری لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا

پیام‌ توافق نظامی تهران-دمشق؛ ایران هزینه سنگینی به رژیم صهیونیستی تحمیل می‌کند

فرصت 10 روزه دولت برای لغو مصوبه مشروط شدن پرداخت یارانه به نوزادان

بگویید اصلاح‌طلبان هم بیایند و مجوز بگیرند

وضعیت قرنطینه سوالات آزمونهای سراسری

کارکنان پالایشگاه گاز بیدبلند در سلامت کامل هستند

سند همکاری ایران و چین دست آمریکا را برای فشار به تهران می‌بندد

سونامی ادعاهای نادرست ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش

تأیید مشخصات بیش از 16 هزار خودرو عمومی برای تبدیل به گازسوز

حکم قصاص برای قهوه ‌چی متهم به قتل

تازه‌ترین آمار کرونا در جهان

دعوای بچگانه خون به پا کرد

شناسایی عوامل تخریب شیشه خودروها در سرخرود مازندران

هر آنچه باید درباره عرضه اولیه «غزر» بدانید

احتمال توقف الکترونیکی کردن عوارض آزادراه‌ها

ارزان‌ترین تبلت‌های بازار چقدر قیمت دارند؟

استقبال ماورای انتظار از دوربین کانن R6 و EOS R5

درجه‌بندی سنی بازی Age of Empires III: Definitive Edition مشخص شد

5G در ایران به آخرین مرحله فاز آزمایشی رسید

جایگاه نخست فارس در ارسال طرح های متقاضیان تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به بانک های عامل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: توسعه و تشکیل تعاونی های دانش بنیان و توسعه و عمران سبب افزایش سهم تعاونی ها می شود

نه از اصلاح طلبی عبور می‌کنیم نه از آن عقب می‌نشینیم

تست کرونای فرشید باقری منفی شد

بیانیه اتحادیه اروپا در سالگرد برجام| بورل: نباید تصور کرد فرصت دیگری برای حل جامع موضوع هسته‌ای ایران پیش خواهد آمد

شهرداری در اعلام محدودیت تهران به تعهدات قانونی عمل کرده است