پیام ویژه

آخرين مطالب

روایتی از درد دل پرستاران شاغل در "قلب کرونا" +عکس گزارش

روایتی از درد دل پرستاران شاغل در "قلب کرونا" +عکس
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - این بار به قلب کرونای سیستان و بلوچستان یعنی بخش ICU بیمارستان بوعلی زاهدان محل بستری بیماران کرونایی رفتیم تا شرح حال پرستاران متعهد را روایت کنیم.
به گزارش مشرق، می‌گوید "استرس امانم را بریده اما هیچ راهی ندارم و باید این دلهره را پنهان کنم تا مبادا نگرانی درونی‌ام به بیماران منتقل شود, پس در اوج خستگی و دلهره و اضطراب باید شاداب باشم و به دیگران امیدواری بدهم." اینها بخشی از صحبت‌های فائزه سرحدی پرستاری است که در قلب کرونا در مرکز سیستان و بلوچستان یعنی بخش ICU بیمارستان بوعلی زاهدان صادقانه خدمت می‌کند و خیلی قصد ندارد تا از سختی‌های کارش سخنی به میان آورد و تنها آرزویش سلامتی مردم است.
سرحدی اظهار داشت: جزو نیروهای طرح هستم که مدت 7 ماه در بیمارستان بوعلی زاهدان خدمت خودم را آغاز کرده‌ام که به شیوع بیماری کرونا در استان رسید و از آنجا که محل خدمت من کانون اصلی درمان بیماری‌های عفونی محسوب می‌شود، سختی‌های کار دوچندان شده است.
وی ادامه داد: به دلیل شرایط خاص و قدرت سرایت بالایی که ویروس کرونا دارد ناچار هستیم برای حفظ سلامت خود و سایر افراد از لباس‌های مخصوص، ماسک و شیلد استفاده کنیم که همین تجهیزات، کار کردن را تا حد زیادی برایمان سخت می‌کند اما چاره ای جز این نداریم.
این پرستار 23 ساله زاهدانی تصریح کرد: کار در بخش عفونی و آی سی یو بیمارستان بوعلی بسیار دشوار است و ما باید تا پایان شیفت کاری با همین تجهیزات باشیم و حتی وقت برای خوردن یک لیوان آب هم پیدا نمی‌کنیم.
وی گفت: تعداد مراجعان به این بیمارستان بسیار بالاست و مردم دچار استرس و شرایط بدی شده‌اند اما ما باید با خونسردی آنها را آرام کنیم و در کنار آن، توصیه‌های بهداشتی و درمانی لازم را ارائه دهیم که برخی مواقع تعدادی از مراجعه کنندگان با ما نیز تند خویی می‌کنند و تمام عصبانیت‌شان را بر سر ما خالی می‌کنند.

پیام ویژه

به گفته این پرستار زاهدانی؛ دغدغه و استرس درمان بیماران از یک سو فکر و ذهنشان را درگیر خود کرده و در طرف دیگر هم نگرانی خانواده و والدین امانشان را بریده است.
وی گفت: زمانی که پس از پایان یک شیفت کاری سخت و دشوار به سمت منزل می‌رویم با رفتارهایی از سوی اقوام و دوستان روبرو می‌شویم که گاهی ناراحت می‌شویم اما به آنها حق داده و خودمان را با این شرایط وفق می‌دهیم.
وی ادامه داد: یکی از این رفتارهای موجود، فاصله گرفتن دوستان و اقوام از ما است و به دلیل اینکه می‌دانند ما پرستار بخش بیماران کرونایی هستیم یا با فاصله چند متری از ما خواهند ایستاد و یا راهشان را عوض می‌کنند تا با من و همکارانم به صورت مستقیم روبرو نشوند اما هستند افراد دیگری که به صورت تلفنی، پیامکی و یا ارتباط از طریق فضای مجازی و یا حضوری از زحمات تمامی کادر درمانی و پرسنل بیمارستان های استان تشکر می‌کنند.
وی ادامه داد: ما به وظیفه خود عمل کرده و این راه را آگاهانه و داوطلبانه انتخاب کرده‌ایم اما بهترین تشکر مردم از پرستاران، ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی است.
این پرستار جوان تاکید کرد: در شرایط امروز همه مردم باید کرونا را جدی بگیرند و به این فکر نباشند که این ویروس تنها به سراغ دیگران می رود چون با کوچکترین غفلت و اشتباه احتمال دارد به این بیماری دچار شویم پس بهتر است این روزها در منزل بمانیم.
رفتارهای دوگانه با پرستاران!
افسانه جلالی از دیگر پرستاران بخش داخلی بیمارستان بوعلی زاهدان است که گفت: ما به خاطر شغلی که داریم همواره دیگران را به حفظ فاصله یک متری از یکدیگر تشویق می‌کنیم اما این فاصله برای خودمان چند برابر شده است.
وی افزود: از زمان اوج‌گیری ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان عملاً می‌شود گفت که ما همچون یک بیمار مبتلا به کرونا در قرنطینه خانگی قرار داریم و با اینکه می‌دانیم خودمان به این ویروس مبتلا نشده‌ایم اما دیگران از نزدیک شدن به ما ترس دارند.
این پرستار زاهدانی تاکید کرد: با توجه به اینکه می‌دانیم دوره "کمون" و نهفتگی این بیماری حدود دو هفته است به آنها حق می‌دهیم و البته چاره‌ای جز تحمل هم نداریم ولی برایمان سخت است که در بیمارستان مشغول پرستاری از بیماران باشیم و در جمع خانواده و دوستان نیز از ما فاصله بگیرند.
وی گفت: ناگفته نماند که خودمان هم دیگران را به این امر تشویق می‌کنیم و همه این دشواری‌ها را تحمل می‌کنیم و باز هم بر ادامه مسیر خودمان مستحکم هستیم و امیدواریم هر چه سریعتر این بیماری ریشه‌کن شود.
جلالی تصریح کرد: درست در زمانی که سایر مردم در کانون گرم خانواده خود و مشغول تماشای تلویزیون و سریال‌های طنز بودند من و همکارانم در لباس‌های گرم با تجهیزات مخصوص بخش کرونا مشغول خدمت‌رسانی به بیماران بودیم و به این شغل نیز افتخار می‌کنیم و هیچ منتی بر سر مردم نداریم و تنها از آنها می‌خواهیم که توصیه‌های ما را انجام دهند.
وی ادامه داد: از زمان آغاز این بیماری دیگر فرصتی برای تماشای تلویزیون و یا حضور در فضای مجازی نداریم چرا که در زمان شیفت کاری یک‌سره مشغول کار بوده و زمان برگشت به خانه هم آنقدر خسته هستیم که تنها استراحت می‌کنیم تا خودمان را برای شیفت پرفشار بعدی آماده کنیم.
وی تاکید کرد: اما باز هم حرف‌هایی به گوش‌مان می‌رسد که عده ای از شهروندان اهانت‌هایی به کادر پرستاری و پزشکان سخت‌کوش می‌کنند که جای تعجب و تاسف دارد البته آنها از شرایط ما بی‌خبر هستند که چنین حرف‌هایی را نادانسته بر زبان می‌آورند.
وی تاکید کرد: در راه مبارزه با این بیماری تعدادی از همکاران‌ما در سراسر کشور با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند که برای همه آنها شفای عاجل آرزومند هستم.
بیانات رهبر معظم انقلاب برای ما بسیار روحیه‌بخش بود
مطهره بهزادی دیگر پرستار شاغل در بخش عفونی بیمارستان بوعلی زاهدان است که با حالتی نگران و ملتمسانه از ملت ایران درخواست دارد تا مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و بر رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی افزود: خوشبختانه بخش قابل توجهی از شهروندان توصیه‌های پزشکی را رعایت کرده‌اند اما همان تعداد محدودی هم که بی‌توجه هستند می‌توانند مشکلات زیادی را به همراه آورده و مدت زمان ریشه‌کن شدن این بیماری را افزایش دهند.

پیام ویژه

وی خاطرنشان کرد: درست است که ما و همکاران‌مان حتی در زمان سال تحویل و ایام نوروز در بیمارستان بوده و از خانواده خود دور هستیم اما این سختی‌ها را در راه حفظ سلامت مردم کشورمان به جان خریده‌ایم و از مردم نیز خواستاریم که در این مدت در خانه بمانند و از دید و بازدیدهای نوروزی و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.
وی تاکید کرد: کار در شرایط کنونی برای پرستاران بسیار سخت و غیرقابل وصف است اما زمانی که بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت کار پرستاران و تقدیر از مدافعان سلامت را شنیدیم امیدمان دوچندان شد و با روحیه بالاتری خدمت می‌کنیم.

پیام ویژه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رای دادن امام خمینی از داخل ماشین و در میان انبوه جمعیت در روز ١٢ فروردین

مشاور سابق احمدی‌نژاد آزاد شد

تلاش اعراب برای احیای نفوذشان در سوریه

آیا ژاپن برای حفظ المپیک در مبارزه با کرونا کوتاهی کرد؟

دیاباته اولتیماتومی به استقلال نداده است

پمپئو: به اطلاعات چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا نیاز داریم

درس‌های آموختنی از بحران کرونا

جنگ روانی گسترده آمریکایی ها در عراق

کرونا و گذشتن از جان؛ آیا پزشکان چنین وظیفه‌ای دارند؟

کابوس تولیدکنندگان نفت در ماه مارس

اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

افشای اطلاعات ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

لطف ایران به اتباع خارجی در روزهای کرونایی

خط و نشان سپاه برای دشمنان ایران

توئیتی که باعث برکناری جانشین امیر منطقه در عربستان شد!

افشاگری دیلی میل درباره تعداد واقعی تلفات کرونا در انگلیس

موج جدید کرونا، پاییز امسال آمریکا را هدف می‌گیرد

ترفند جدید پرسپولیسی‌ها برای حل مشکل برانکو

آخرین جزئیات از انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه

ماندنم در استقلال را خیانت می‌دانستم

مقام عربستانی به دلیل یک توئیت برکنار شد +عکس

اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بحران کرونا؛ گزارش به مردم / محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

انتخابات در ایران به خلاء تنوع سلیقه‌ها دچار شده است

ماجرای بمب بیولوژیکی که ایتالیا را درنوردید

داستان ازدواج؛ یک گسست ناباورانه

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 21 دلار و 66 سنت

باشگاه فرانسوی به دنبال جذب فوق ستاره استقلال

واکنش محسن رضایی به تحرکات اخیر آمریکا در عراق

فیلم | تئاتر خیابانی پلیس هند برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور!

فوری/ اعلام وضعیت کاری ادارات تا 20 فروردین

ترامپ باز هم گاف داد! +فیلم

موج جدید کرونا پاییز امسال آمریکا را هدف می‌گیرد

واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکا

حمله تند مجتبی محرمی به علی پروین

9 تریلیون دلار را خرج پرستاران گریان آمریکایی می‌کردید

شمخانی: جمهوری اسلامی یعنی اوج اعتقاد یک رهبر به قدرت و جایگاه مردم

توزیع یکپارچه، منسجم و منظم سوخت

فیلم | گزارش صدای‌آمریکا از وضعیت بحرانی آمریکا در پی شیوع کرونا

پاسخ رهبر انقلاب به استفتائی دربارۀ خمس بیمه بیکاری

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ شناسایی 3111 مورد جدید

یک پیشنهاد جذاب دیگر از سری آ برای سردار آزمون

جریمه 500 هزار تومانی برای توقف خودرو در حاشیه پارکها

فوری/ تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ادامه دارد

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

کمک کشورهای مختلف به آمریکا برای مقابله با کرونا

موسوی: 9 تریلیون دلار را خرج پرستاران گریان آمریکایی می کردید

واردات گاز ترکیه از ایران متوقف شد

صادرات گاز ایران به ترکیه به‌زودی ازسر گرفته می‌شود

محدودیت های سختگیرانه تا 20 فروردین تمدید شد

قاتل شهید حججی دستگیر شد؟