پیام ویژه

آخرين مطالب

درخواست آستان قدس رضوی برای تحریم کالاهای فرانسوی سياسي

درخواست آستان قدس رضوی برای تحریم کالاهای فرانسوی
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه مسلمانان دنیا باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند، گفت: اگر مسلمانان جهان وحدت داشتند رئیس‌جمهور فرانسه جرئت توهین به مقدسات اسلامی را نمی‌کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی هم‌زمان با دوازدهم ربیع‌الاول، آغاز هفته وحدت در دیدار جمعی از ائمه جمعه اهل سنت استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن تبریک این هفته به امت اسلامی و همه‌ی آزادگان جهان، بازگشت و پیروی از تعالیم حضرت رسول اکرم(ص) را شرط رهایی امت اسلام از مشکلات معرفی و با اشاره به آیه شریفه «وَاذکُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم إِذ کُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِکُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا» اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه مسئله اتحاد و مبارزه با هرگونه تفرقه در میان مسلمانان را مطرح می‌کند و دو بار تعبیر «نعمت» را در خصوص موضوع «وحدت» بکار می‌برد، که نشان‌دهنده اهمیت اتحاد مسلمانان از منظر اسلام و قرآن است.
تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه محور نظام اجتماعی اسلام بر اساس امت شکل‌گرفته است، ابراز کرد: درآیات و روایت اسلامی مسئله وحدت و امت یک عنصر محوری و اصلی است؛ دستورات اسلام عموماً همانند نماز جماعت، نماز جمعه، حج و ... بر پایه اجتماع شکل‌گرفته است.
وی یکی از حکمت‌های برگزاری مراسم حج در ایام محدود و خاصی از سال را اجتماع مسلمانان و نشان دادن شکوه و عظمت اتحاد مسلمانان جهان دانست و ابراز کرد: استفاده از صیغه‌های جمع در سوره حمد در نمازهای یومیه نشان از دعوت اسلام و قرآن به جمع نگری و اتحاد مسلمانان دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی رمز موفقیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را ایجاد اتحاد و وحدت میان قبایل دوران جاهلیت دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایجاد وحدت توانست از میان قبایل عقب‌مانده دوران جاهلیت بزرگ‌ترین تمدن بشری را ایجاد کند.
تمدن غرب مدیون اسلام است
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بر تأثیرات انکارناپذیر تمدن اسلام در رشد و شکوفایى علمی و تمدن غرب اشاره و بابیان اینکه غرب تمدن خود را مدیون اسلام است؛ اظهار کرد: دانشمندان مسلمان بودند که برای نخستین بار ساعت را اختراع و استفاده کردند، حال آنکه اروپاییان در آن زمان با حیرت به این اختراع مسلمانان می‌نگریستند، غرب مدیون دستاوردهای علمی مسلمانان است.
وی با اشاره به تلاش و دسیسه‌های استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد اختلاف و تفرقه در امت اسلامی، عنوان کرد: دشمن روزی فرقه بهائیت را در شیعه و وهابیت را در اهل سنت ایجاد می‌کند و روزی داعش را می‌سازند و به جان امت اسلام می‌اندازد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی به خسارت‌های سنگین داعش در کشورهای اسلامی سوریه، عراق و لیبی اشاره و عنوان کرد: در فتنه داعش حتی یک سرباز آمریکایی و اسرائیلی کشته نشد اما جمع کثیری از مسلمانان کشته شدند؛ رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی داعش را باهدف ضربه به جبهه مقاومت و خشن نشان دادن چهره رحمانی اسلام تشکیل دادند.
وی با اشاره به فریب جوانان مسلمان و جذب آن‌ها توسط داعش، عنوان کرد: دشمن بدون اینکه هزینه‌ای بکند از طریق داعش خسارات سنگینی را به مسلمانان اعم از شیعه و سنی وارد کرد؛ در این میان وظیفه علمای امت اسلام در روشنگری و نشان دادن ناسازگاری اعمال داعش باروح واقعی اسلام برای نسل جوان بسیار سنگین است.
امت اسلام خرید کالاهای فرانسوی را تحریم کند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی پرداختن به امور اساسی و بنیادین و نگاه کلان به منافع امت اسلام و پرهیز از حواشی و مسائل جزئی را در وحدت مسلمانان بسیار حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: مسلمانان قدرت، نفت، پول و بازار دارند و اقتصاد اروپا وابسته به کشورهای اسلامی است. اگر مسلمانان جهان وحدت داشتند رئیس‌جمهور فرانسه جرئت توهین به مقدسات اسلامی را نمی‌کرد.
وی بابیان اینکه مسلمانان دنیا باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند، افزود: اگر مسلمانان خرید اجناس و کالاهای فرانسوی در بازار کشورهای خود را تحریم کنند یا سازمان کنفرانس اسلامی اعلام کند که تا رئیس‌جمهور فرانسه رسماً از مسلمانان عذرخواهی نکند هیچ کشور مسلمانی اجناس این کشور را نخواهد خرید، اقتصاد فرانسه ساقط و مردم فرانسه خود چنین رئیس‌جمهور جاهل و ابلهی را ساقط می‌کنند؛ این کار نیازی به جنگ و لشکرکشی و هیچ اقدامی ندارد؛ چرا امت اسلامی سکوت کرده است؟ حقیقتاً انسان برای مظلومیت پیغمبر(ص) غصه می‌خورد.
تولیت آستان قدس رضوی با ابراز تأسف شدید از پیروی برخی حاکمان کشورهای عربی منطقه از آمریکا و رژیم صهیونیستی، سرمایه‌گذاری‌های کلان این کشورها در غرب را یکی از دلایل سکوت آن‌ها در برابر مستکبران دانست و ابراز کرد: خداوند بهترین نعمت‌ها، بهترین پیغمبر و بهترین کتاب را به مسلمانان داده در مقابل برخی کشورهای منطقه پول‌هایی که می‌توانست با سرمایه‌گذاری در کشورهای اسلامی فقیر موجب آبادانی آن‌ها و تقویت امت اسلام شود را در غرب و آمریکا سرمایه‌گذاری کردند.
آزادی در غرب یک دروغ بزرگ است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان فرانسوی، عنوان کرد: چگونه بوده که توهین به مقدسات دو میلیارد انسان در غرب آزاد است اما سؤال در خصوص واقعه‌ی مجهول‌ هولوکاست ممنوع است؟ آزادی در غرب یک فریبکاری و دروغ بزرگ است. سران کشورهای غربی آزادی را حبس و زندانی کردند و اگر روزی عدالت برقرار شود باید سران این کشورهای به جرم از بین بردن آزادی محاکمه شوند.
وی افزود: غرب آزادی را حبس و بی‌بندوباری، ولنگاری، بی‌اخلاقی و هرزگی را به نام آزادی ترویج می‌کند. یک آزادی بدلی که شامل هرزگی، شهوت‌رانی، بی‌اخلاقی، فحاشی و وحشی‌گری است را به شعار آزادی رواج می‌دهد؛ کمال و شرافت انسانی، عفت و پاکیزگی زن را از بین برده و شرایطی بدتر از دوران جاهلیت را برای زن ایجاد کرده‌ است.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان بابیان اینکه امیدواریم خداوند مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند؛ گفت: در روزگاری هستیم که عده‌ای سرزمین قبله نخست مسلمانان که به نام حجاز بوده است را به نام خاندان خود تغییر و عربستان سعودی نامیده‎اند، افرادی که خود را خادم‌الحرمین می‌نامند میلیون‌ها دلار ثروت مسلمانان را به رئیس‌جمهور ظالم و دیکتاتور آمریکا هدیه می‌دهند درحالی‌که مسلمانان مهاجر بسیاری در همان عربستان در فقر به سر می‌برند.
پیش از سخنان تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام اکبر فرجام رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلام نبی توکلی، امام‌جمعه اهل سنت تایباد و مولوی صارمی، مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام به ایراد سخن پرداختند و ضمن تقدیر از اقدامات محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در مناطق محروم استان‌های خراسان توهین رئیس‌جمهور فرانسه به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.
فارس


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

فرحناز مینایی پور: دختران دانش‌آموز برای فعالیت‌های اجتماعی آماده می‌شوند

رویداد کمند در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به کار خود پایان داد

پادکست های خانه مان /3: غلبه بر ترس و ناامیدی

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس به میزبانی دانشگاه گیلان

پای رئیس جمهور برزیل به انتخابات آمریکا کشیده شد

گزارشی از مهمترین ترورهای انجام شده توسط رژیم صهیونیستی در سراسر جهان

سایه سنگین اختلافات بر نشست اوپک

حربه بایدن برای ضربه زدن به جمهوریخواهان در انتخابات 2024

جمهوریخواهان آمریکا دست از ترامپ شستند

شایعات داغ در مورد وضعیت سلامتی پوتین

جهانگیری: ایران در فرصت مناسب به ترور شهید فخری زاده پاسخ قاطع و حساب‌شده خواهد داد

تماس وزیر خارجه افغانستان با ظریف/ محکومیت ترور شهید فخری زاده

روحانی از برآورده شدن یکی از آرزوهای دولت گفت

وعده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در خصوص رفع آبگرفتگی ها

سلطان ما از زیدان آنها هم بزرگتر است؟!

ماجرای صدای انفجار در سنندج چه بود؟

شناسایی 13321 بیمار کرونا در 24 ساعت گذشته

رامش، خواننده‌ی زن پیش از انقلاب درگذشت

«خانه دوست کجاست؟» و اتهامات کیارستمی!

به‌جای «ایدز» بگویید «ناکا»!

وضعیت فروش گوشت از شمال تا حاشیه‌ی تهران

قیمت سهام عدالت امروز دوشنبه 10 آذر؛ صورتحساب سهام عدالت

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 1399/09/10

تداوم روند صعودی شاخص بورس

انتقاد به تامین ویژه‌ی آب شرب ویلاهای خاص تبریز

روایت عادل آذر از دلایل مقاومت‌ها برابر اصلاح بودجه

دردناک تر از ترور نخبه های ایرانی

روایت «منبع آگاه» از ترور محسن فخری‌زاده

ترامپ: اتفاق‌های بسیار مهمی در حال رخ دادن است

ماجرای اعطای نشان به محسن فخری‌زاده در مراسم «افتخارآفرینان برجام»

رئیسی خواستار شناسایی و انهدام «شبکه نفوذ» شد

شمخانی: ترور و محل ترور شهید فخری‌زاده پیش‌بینی شده بود

پانزده ادعای تکذیب‌شده‌ی کریمی قدوسی!

تفرقه و ترور!

توضیح نصیری پیرامون گفت‌وگو با احمدی‌نژاد درباره حجاب الزامی

آدرس‌ نامشخص

فرمانده سپاه: دشمنان منتظر انتقام ما باشند

روسیه 72 ساعت بعد از ترور فخری‌زاده واکنش نشان داد

انصراف رئیس‌جمهور از شکایت علیه چند رسانه

تحلیل مقام سابق امنیتی اسرائیل از پاسخ ایران به ترور فخری‌زاده

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در 26 آذر

کناره‌گیری پوتین و تغییرات گسترده سیاسی در روسیه؟!

دولت‌سازی شیعیان عراق

کیهان و حمله به بندر حیفا در اسرائیل!

با زاهد پیر انقلابی؛ در فقیرترین خانه های نجف

واکنش ظریف به مخالفت‌ها با برجام به بهانه‌ی ترور محسن فخری‌زاده

دناپلاس و وام‌های چند صد میلیونی‌تان اجازه نمی دهد، مثل مدرس شوید