پیام ویژه

آخرين مطالب

مولوی عبدالحمید: خودتان فرانسه را با اهانت به مقدسات ناامن کردید سياسي

مولوی عبدالحمید: خودتان فرانسه را با اهانت به مقدسات ناامن کردید
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - مولوی عبدالحمید، در مراسم نماز جمعه زاهدان با انتقاد شدید از اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام در فرانسه، اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها را «بر خلاف عقل و منطق» دانست و بر لزوم مقابلۀ مجامع بین‌المللی با این اهانت‌ها تاکید کرد.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید گفت:
– اهانت به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در واقع «تُف سر بالا» است که به سمت خود توهین‌کننده برمی‌گردد، و این آب دهان اکنون به طرف خودِ سران و مدیران ناکارآمد فرانسه برگشته است.
– فرانسه کشور خوبی‌ست و مردم خوبی هم دارد، اما رئیس‌جمهور و مدیران ناکارآمد و ضعیف فرانسه، این کشور را به سمت ناامنی سوق دادند. چرا مردم فرانسه علیه رئیس‌جمهور ناکارآمد خودشان اعتراض نمی‌کنند و جلوی اهانت‌کنندگان را نمی‌گیرند؟
– کسی که عقل و منطق داشته باشد هرگز به مقدسات ادیان توهین نمی‌کند؛ آن‌هم به مقدسات نزدیک به دو میلیارد مسلمانی که دومین جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند و محبت با پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در ریشۀ قلب‌های‌شان موج می‌زند و آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم را از پدر و مادر و زن و فرزند و دارایی‌شان بیشتر دوست دارند.
– توهین به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم مانند توهین به حضرت عیسی و حضرت موسی و سایر پیامبران الهی علیهم‌السلام است، و فقط یک فرد دیوانه و مجنون مرتکب چنین عملی می‌شود.
مولوی عبدالحمید در ادامه مسئولان فرانسوی و تمام اهانت‌کنندگان به مقدسات ادیان را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما به مقدسات مردم چکار دارید؟! اگر واقعا دلیل و مدرکی دارید مطرح کنید، اما چرا اهانت می‌کنید؟!
توهین به مقدسات «آزادی بیان» نیست، بلکه «آزادی اهانت و ناسزاگویی» است
امام‌جمعه زاهدان اهانت به مقدسات به بهانۀ «آزادی بیان» را مورد انتقاد قرار داد و گفت:
– مقامات فرانسوی ادعا می‌کنند که نمی‌توانند جلوی «آزادی بیان» را بگیرند!، درحالی‌که در هیچ فرهنگ و قانونی در دنیا از اهانت و توهین به‌عنوان «آزادی بیان» یاد نمی‌شود که شما نتوانید جلوی آن را بگیرید.
– آیا کسی می‌تواند به پدر و مادر و همسر و ناموس مردم فحش و ناسزا بگوید و بعد بگوید که من حق آزادی بیان دارم؟؛ این «آزادی بیان» نیست، بلکه «آزادی اهانت و ناسزاگویی» است.
– شما با اهانتی که به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم کردید و حمایتی که از این توهین نمودید ضربۀ بزرگی به کشورتان زدید. شما دارای اقتصادی قوی هستید؛ به‌جای اینکه شکر الله تعالی را به‌خاطر این نعمت‌ها انجام بدهید، به ساحت مقدس مقرب‌ترین و محبوب‌ترین بندۀ خدا اهانت روا داشتید و قلب یک ملت بزرگ را جریحه‌دار کرده و آنها را عزادار کردید.
– شما (دولتمردان فرانسوی) می‌گویید که با تروریسم و افراط‌گرایی مبارزه می‌کنید، درحالی‌که خودتان تروریسم را به‌وجود آورده‌اید. شما علت اصلی «تروریسم» و «افراط‌گرایی» هستید. وقتی به مقدسات مسلمانان اهانت می‌کنید، این برای آنان غیرقابل تحمل است و عده‌ای دست به اقداماتی می‌زنند.
– در فرانسه هیچ ناامنی و مشکلی وجود نداشت و مردم با آرامش به زندگی خود مشغول بودند، اما شما دولتمردان فرانسه با اهانت به مقدسات، این کشور را ناامن کردید و برای خودتان مشکل آفریدید و اعتراض ملت مسلمان جهان را علیه خودتان به‌پا کردید.
قانونی جهانی برای مقابله با اهانت به ادیان و ملت‌ها تصویب شود
مولوی عبدالحمید در ادامۀ سخنانش بر لزوم «تصویب قانون جهانی جرم‌انگاری اهانت به مقدسات ادیان» تاکید کرد و گفت:
– پارلمان اروپا و سایر نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و مجامع جهانی باید ضمن محکوم کردن اهانت به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، قانونی را تصویب کنند که اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها جرم تلقی شده و جلوی اهانت‌ها گرفته شود.
– همان‌طور که آزادی ادیان و مذاهب به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی تلقی می‌شود، باید قانونی مبنی بر ممنوعیت اهانت به تمام ادیان و ملت‌ها نیز تصویب شود و به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی قرار بگیرد. امیدواریم اروپا و جهان غرب بیشتر بیندیشند و به موضوع اهانت به مقدسات برای همیشه پایان بدهند.
اختلاف مسلمانان و کشورهای اسلامی در شرایط کنونی «خیانت بزرگ» است
مولوی عبدالحمید در ادامه بر لزوم «اتحاد امت اسلامی» تاکید کرد و گفت:
– پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم «رحمه‌للعالمین» است که سبب وحدت جهانیان با یکدیگر شدند. اهانت به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم اهانت به تک‌تک مسلمانان است. لذا مسلمانان باید با یکدیگر متحد بشوند. اتحاد مسلمانان با هم باید عملی باشد، وحدت شعاری راه به‌جایی نمی‌برد.
– کشورهای اسلامی نیز باید از اختلافات عبور کنند و با اتکا به “گفتمان” با هم منسجم شوند. اگر کشورهای اسلامی با هم متحد و یکپارچه می‌بودند ما امروز در اسرائیل و در چین و هند و بعضی دیگر از کشورها شاهد ظلم بر مسلمانان نبودیم و در فرانسه به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم اهانت نمی‌شد.
– اگر مسلمانان و کشورهای اسلامی با هم متحد می‌بودند قدرت بزرگی محسوب می‌شدند. سران کشورهای اسلامی باید از خودشان رشد و درایت بیشتری نشان بدهند و در مقابل اهانت‌هایی که می‌شوند با هم متحد شوند.
– اختلاف در شرایط کنونی خیانت بزرگی‌ست. اتحاد مسلمانان و کشورهای اسلامی سبب عزت امت اسلامی و عزت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و شوکت دین اسلام می‌شود.
مولوی عبدالحمید در بخش پایانی سخنانش با اشاره به تشدید مجدد کرونا در کشور و بعضی از مناطق استان سیستان‌وبلوچستان، عموم مردم را به «زدن ماسک»، «رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی» و سایر پروتکل‌های بهداشتی برای حفاظت از این بیماری توصیه و تاکید کرد.
بعثت خاتم‌النبیین بزرگترین احسان خداوند بر انسانیت است
مولوی عبدالحمید در بخش نخست سخنانش در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به مناسبت تولد پیامبر اکرم ص در ماه ربیع‌الاول، ولادت آن‌حضرت را «ولادت نور و هدایت و رحمت» توصیف کرد و بعثت رسول خدا را «بزرگترین احسان خداوند بر انسانیت» دانست و گفت: ماه ربیع‌الاول؛ ماه ولادتِ نور، هدایت، رحمت و خیر است.
امام‌جمعه زاهدان در ادامه با استناد به آیۀ «لَقَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ إِذْ بَعَثَ فِیهِمْ رَسُولًا مِّنْ أَنفُسِهِمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَهَ وَإِن کَانُوا مِن قَبْلُ لَفِی ضَلَالٍ مُّبِینٍ»، گفت:
– الله تعالی بر بشریت، به‌ویژه بر مؤمنین احسان کرد که بهترین بنده‌اش را مبعوث کرد و پایه‌های جاهلیت قبل از اسلام را فروریخت. خداوند متعال شرک و تاریکی و گمراهی را به پایان رساند و توحید و هدایت و روشنی علم و دانش آورد؛ این احسان بزرگ پروردگار بر ما و جهانیان است.
– رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم شخصیتی‌ست که الله تعالی تمام کمالات انبیا و خوبان جهان را در ایشان جمع کرده است. پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم در زیبایی ظاهری و باطنی بی‌نظیر بودند؛ چنان‌که حضرت حسان‌بن‌ثابت رضی‌الله‌عنه در توصیف ایشان گفته است: «خُلقتَ مُبَرَّأً مِنْ کُلّ عَیبٍ ** کَأنکَ قَدْ خُلقتَ کَمَا تَشَاءُ» گویا همان‌طور که آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم خواستند خداوند متعال او را خلق کرده است، بلکه بهتر از آنچه ایشان خواستند خداوند زیبایی ظاهری و باطنی را در ایشان کامل گردانید.
– رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم به انسانیت درس ایمان و اعتقاد صحیح، اخلاق و عمل نیک آموختند. ایشان جامعه را ساختند و سبب خیر و رحمت و برکت شدند.
– در حیات‌ مبارکه رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم هزاران معجزه توسط ایشان ظاهر شد که همه ثبت و ضبط‌ هستند. یکی از معجزات ماندگار ایشان قرآن عظیم‌الشأن است که همۀ دنیا را به مبارزه طلبیده است. قرآن مجید سند حقانیت اسلام و دلیل حقانیت رسالت آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم است.
– توصیه بنده به تمام سخنوران و نویسندگان آن است که فضایل و مناقب و سیرت آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم را به کثرت بیان کنند و در این موضوع بنویسند. همۀ ما تلاش کنیم به کثرت به رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم درود بفرستیم، در منازل سیرت آن‌حضرت به‌صورت گروهی مطالعه شود و درود دسته‌جمعی خوانده شود. ارتباط‌مان را با رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم تقویت کنیم.
– دشمنان با اهانت‌هایی که به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم می‌‌خواهند بسنجند که مسلمانان چه‌قدر زنده‌اند، لذا از خودتان حیات و زندگی نشان دهید، تعلق خود را با الله تعالی و حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌و‌سلّم با کثرت ذکر الله، درود، عمل به شریعت و پایبندی به سنت‌ها قوی و مستحکم بگردانید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واکنش سردار کوثری به ترور شهید فخری زاده: نمی توانیم بگوییم «ضربه سخت» در مدت زمان کوتاهی انجام می شود

واکنش دکتر زهرا مصطفوی به شهادت شهید فخری زاده

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: ترور دانشمندان، نشان از استیصال مستکبرین و صهیونیسم بین الملل از رشد فزاینده علمی کشور است

درخواست مجمع روحانیون مبارز از مسئولان: برای حفاظت از شخصیت هایی مثل شهید فخری زاده چاره اندیشی کنید

حزب مردم سالاری: عوامل نفوذی وابسته به رژیم صهیونیستی را هرچه سریعتر، شناسایی، معرفی و مجازات کنید

نامه فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگان مجلس

آمار جدید جانباختگان و مبتلایان کرونا

سامانه پژوهش‌یار دانشگاه آزاد دانشجویان را محدود می‌کند؟

پایان فیلمبرداری اولین ساخته‌ی هوشنگ گلمکانی

اتحادیه اروپا درباره ترور شهید فخری‌زاده: «اقدام جنایتکارانه بود»

چرا بهبود رابطه ایران و آمریکا دشوار شده است؟

انتقاد جواد امام از توضیح ندادن حوادث امنیتی اخیر

واکنش‌های خارجی به ترور محسن فخری‌زاده

انگشت اتهام ترورها متوجه صلح ستیزان خاورمیانه

ترورها و پیام‌های رهبری؛ سکوت، مجازات، انتقام

واکنش زیباکلام به نامه‌ی محمدرضا جلایی‌پور: توهین است

شیک پوش‌های پشت میز مذاکره قاتل شهید فخری زاده هستند

وضعیت کرونا در کشور پس از اعمال محدودیت‌ها

دستگیری زن جوانی که سرکرده باند سرقت شمش بود

اثر انگشت روی گلدان سارقان را لو داد

3 کوهنورد گنبدی مفقود شدند

مینو محرز: عطاری‌ها به نام طب سنتی وارد حوزه درمان کرونا شده‌اند

وزیر آموزش‌ و پرورش: بهتر است برگزاری امتحانات و کلاس‌ها حضوری باشد

زن "سگ آزار" دستگیر شد

چند بدیم واکسینه شیم؟

جزئیات تعطیلی ادارات استان تهران تشریح شد

روند کاهشی ابتلا به کرونا؛ فوتی‌های روزانه به کمتر از 400 نفر بازگشت

دستگیری داماد و پدرش به دلیل برگزاری عروسی

وزیر آموزش و پرورش: می خواهیم امتحانات دانش آموزان را حضوری برگزار کنیم

دو مأمور یگان امداد در فارس به شهادت رسیدند

وزیر آموزش و پرورش: در میان اپلیکیشن‌ ها هیچ‌ کدام بهتر از شاد نیست!

افشاگری یک پزشک از مقاومتی که در مقابل استفاده یک دارو شد

تازه‌ترین آمار داوطلبان آزمون دکترا اعلام شد

جمع آوری لاشه پرندگان آنفلوآنزایی از سطح تالاب میقان

ارثیه مارادونا

مفقود شدن 3 کوهنورد در ارتفاعات جنوب آذربایجان‌غربی

قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی ابلاغ شد

داستان «عشقعلی» پدر کیف ‌قاپی ایران

مجوز سازمان غذا و دارو برای هر چهار فراورده گیاهی مرتبط با کرونا

خبر خوش ابتکار برای زنان سرپرست خانوار

موبایل قاپی از داخل خودرو

گزارشی از شروع هفته دوم محدودیت‌های کرونایی

واقعیت هایی که کرونا به ما نشان داد

"بام فروشی" به مشهد رسید

کاهش رشد موالید در 6 ماه نخست سال 99

سکانس ‌های خشن 9 مرد ترسناک برای سرقت طلا و مس

جزئیات الزام همراه داشتن کارت ملی اعلام شد

ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات در روزهای قرنطینه چگونه خواهد بود؟

آخرین وضعیت واردات مرغ، موجودی و ترخیص خوراک طیور

قصه پر غصه گرانی ها