پیام ویژه

آخرين مطالب

شهرداری تهران

روز جهانی پاکسازی زمین از زباله

پیام ویژه - طرفداران و فعالان پاکیزگی محیط زیست روز ۱۵ سپتامبر هر سال که به نام «روز جهانی پاکیزگی» نام گذاری شده به خیابان ها، اماکن عمومی شهرها، سواحل رودخانه و دریا سرازیر می شوند تا با جمع آوری زباله سهمی حتی کوچک در پاکیزه سازی زمین داشته باشند.در این میان با همت سازمان پسماند شهرداری تهران پویش جمع آوری ته سیگار از طولانی ترین خیابان خاورمیانه با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مدیر عامل سازمان پسماند و جمعی از فعالان محیط زیست انجام شد.

مراسم تعزیه روایت شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون

پیام ویژه - در هفته تهران که مهر ماه برگزار می شود؛ ویژگی های تهران و برنامه های مختلف آموزشی و نمایشی در منطقه ۱۲ معرفی خواهد شد که مراسم تعزیه روایت شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و بازگشایی در شرقی کاخ گلستان از خیابان ناصرخسرو موسوم به ورودی «باب عالی» در این هفته انجام می شود.

متـروکه‌ها سبز می‌شوند

پیام ویژه - کاربری زمین های بایر و بدون استفاده منطقه ۲۲ تغییر کرد و به بوستان ها و فضای سبز تبدیل شد.

ساماندهی ۶ هزار دستفروش در «سامان بازار»

پیام ویژه - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران اعلام کرد که به منظور حمایت شهرداری از مشاغل خرد، ۶ هزار دستفروش تهران با ثبت اطلاعات خود در سامانه «سامان بازار» در روزبازار و شب بازارها و دیگر فضاهای بازاری شهر ساماندهی شده اند که به صورت رسمی اقدام به دستفروشی کنند.

اهمیت مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌های محلی

پیام ویژه - معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: توجه به محلات شهری یکی از شاخص‌های اصلی توسعه شهر به شمار می‌رود، جایی که مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌های محلی با کمک نهادهای محلی امکان‌پذیر می‌شود.

مسابقه سیمان ری

پیام ویژه - مراسم اختتامیه مسابقه ایده هایی برای انطباق کاربری و باز آفرینی کارخانه سیمان ری که در محل این کارخانه برگزار شد.

لزوم احیای نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری

پیام ویژه - شهر:تشکیل نهاد راهبری و پایش طرح‌های توسعه شهری که از مهمترین موضوعات کمیسیون شهرسازی و معماری در دوره پنجم شورای شهر تهران بود آنگونه که انتظار می رفت ، پیش نرفت و رییس آن چند ماه پس از تشکیل استعفا داد.

اجرای برنامه های دفاع مقدس با روش های خلاقانه

پیام ویژه - شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور حفظ و اشاعه ارزش های دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، حماسه های این دوران با برنامه های خلاقانه و تاثیرگذار به تصویر کشیده می شود.

ضرورت تقویت بودجه مناسب سازی شهرداری‌ها

پیام ویژه - شهر: باتوجه به اینکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، لایحه بودجه سال آینده در نیمه دوم هر سال بررسی و تنظیم می‌شود، رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تأکید کرد که باید ردیف بودجه مناسب سازی شهرداری‌ها در سال آینده افزایش یابد.

ضرورت جلب رضایت شهروندان در اجرای پروژه های شهری

پیام ویژه - مردم صاحبان شهرها هستند و بر همین اساس، در اجرای پروژه های شهری می بایست رضایت شهروندان جلب شود، باید کیفیت را به همراه سرعت در پروژه ها مد نظر قرار داد تا به موفقیت رسید و ارتقا سطح کیفی پروژه ها نیازمند نظارت دقیق بر عملکرد حوزه های مختلف است که این امر مهم با بازدید مستمر امکان پذیر می شود، از وظایف مدیران شهری خدمت به مردم و حل مشکلات شهری است و برای این منظور باید از تمام توان و ظرفیت های موجود اعم از متخصصین شهرداری، سمن ها، تشکل های مردمی و ... نهایت بهره برداری در این زمینه را برد. از همین رو، پروژه های شهری در منطقه ۱۶ در زمان های مقرر به بهره برداری رسید تا بهره گیری از فضاهای موجود و ظرفیت کارشناسان، امید، آرامش، آسایش، زیبایی و پاکیزگی را برای شهروندان منطقه به ارمغان آورد.

دهمین زنگ دانش آموز شهید، اول مهر نواخته می شود

پیام ویژه - شهر: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از نواخته شدن دهمین زنگ دانش آموز شهید همزمان با نخستین روز مهر ماه و هفته دفاع مقدس با هدف پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی های ۳۶ هزار دانش آموز شهید کشور و سه هزار و ۹۰۰ دانش آموزان شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(سلام الله علیها) خبر داد.

تنفیذ احکام مدیران جدید محلات منطقه ۱۸

پیام ویژه - آئین تنفیذ احکام و معارفه مدیران جدید سراهای محلات هجده گانه منطقه ۱۸ تهران با هدف تأمین سرانه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهروندان برگزار شد.

بازدید شهردار منطقه ۷ از پروژه های محلی

پیام ویژه - شهردار منطقه ۷ به همراه اعضای هیات رئیسه شورایاری و مدیران ارشد منطقه از پروژه‌های کوچک مقیاس محلی با هدف بررسی مشکلات و خواسته‌های شهروندان بازدید کرد.

تعزیه خوانی در بوستان لاله

پیام ویژه - مراسم تعزیه خوانی اباعبدالله الحسین(ع) شامگاه جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ در بوستان لاله و با حضور خیل عظیمی از عاشقان سیدالشهدا برگزار شد. بخشی از مراسم را ببینید.

سقوط یک جوان در چاه

پیام ویژه - سخنگوی آتش نشانی از نجات معجزه آسای یک جوان پس از سقوط به چاه خبر داد.

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

پیام ویژه - در آستانه روز جهانی پاکسازی زمین (۱۹ سپتامبر) و با حضور داوطلبان سازمان های مردم نهاد شهر تهران و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری، خیابان ولی عصر تهران از ته سیگار پاکسازی شد.

سرانجام ساخت مترو پرند

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت مترو تهران توضیحاتی درباره سرانجام ساخت مترو پرند ارائه کرد.

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

پیام ویژه - عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری جهت تبدیل پایتخت به قطب گردشگری گفت: در صورت تبدیل ملک با کاربری مسکونی به فرهنگی، عوارضی از مالک اخذ نمی‌شود.

کاهش کیفیت هوا در تهران

پیام ویژه - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در محدوده قابل قبول است اما بتدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد.

ورزش درخانه(۳۴)

پیام ویژه - برای ورزش کردن حتما نباید از خانه بیرون رفت و در بوستان یا باشگاه ورزش کرد. فضای خانه می تواند محل مناسبی برای ورزش کردن باشد.

دعوت از شهروندان برای حضور در اماکن ورزشی مجوز دار پایتخت

پیام ویژه - فعالیت های ورزشی در ۷۵ مجموعه تحت پوشش سازمان ورزش شهرداری تهران به طور مستمر، در جریان است و شهروندان تهرانی می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن حضور یابند.

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

پیام ویژه - جلسه دورنگاه ارتباطات تهران شهر( مدیران روابط عمومی شهرداری تهران) در موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد تهران برگزار شد.

اهمیت به جایگاه روابط عمومی در مدیریت شهری، سازمان را فعال می کند

پیام ویژه - مدیران ارشد شهرداری با اهمیت دادن به جایگاه روابط عمومی در سازمان و مثمر ثمر دانستن همکاران روابط عمومی می توانند شهرداری را به سازمانی فعال و پویا تبدیل کنند.

آغاز انجام تست کرونا از کودکان کار و زباله گرد در تهران

پیام ویژه - شهر: رئیس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به آغاز انجام تست کرونا از کودکان کار و آسیب دیده تحت پوشش مراکز پرتو از روز گذشته در تهران اعلام کرد: این سازمان آمادگی دارد که در صورت هر گونه مشکل ایجاد شده برای کودکان کار به واسطه بیماری کرونا و مشاهدات مردمی در این زمینه به این گروه خدمات ارائه دهد و کمک رسانی کند.

تقدیر از عملکرد شهرداری تهران در ایام محرم

پیام ویژه - یکصد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران به ریاست حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و با حضور محسنی بند پی، استاندار تهران و اعضای شورا، در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی یادمان شهدای هفتم تیر ۲۵ شهریور برگزار شد.

حذف ۴۵ مخزن زباله از معابر منطقه ۲۱

پیام ویژه - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از حذف ۴۵ مخزن زباله از معابر منطقه ۱۶ به دنبال اجرای طرح کاپ خبر داد.

ضرورت ارتقای ظرفیت امداد و نجات در تهران

پیام ویژه - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت توسعه ظرفیت امداد و نجات و ارتقاء سطح آمادگی شهر تهران با همکاری جمعیت هلال احمر تاکید کرد.

ایده های امکانپذیر با جذب سرمایه طرح عملی شوند

پیام ویژه - شهر: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نمی توان حدس زد پروژه‌هایی مثل بازآفرینی کارخانه سیمان ری می تواند مردم را امیدوار کند یا خیر، گفت: بازهم جای خوشحالی دارد که در این فضا کسانی بازهم به فکر بازآفرینی فضاهای شهری و کاربرد فرهنگی آنها هستند.

تهران با کارخانه سیمان ری ساخته شد

پیام ویژه - شهر: شهردار تهران معتقد است کارخانه سیمان ری یکی از مهمترین میراث صنعتی تهران به شمار می رود که باید حفظ و احیا شود.

توسعه شهری مستلزم حرکت از کالبد به اجتماع است

پیام ویژه - رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: توسعه پایدار شهری زمانی میسر می شود که مدیریت شهری با عبور از محیط کالبدی به سمت ساختارهای اجتماعی سوق پیدا کند.

بازدید از نیروگاه بعثت

پیام ویژه - برگزاری نشست تخصصی ایمنی در نیروگاه برق بعثت با حضور رضاکرمی رئیس سازمان پیشگیری مدیریت بحران شهر تهران، پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، مسعودشیخ مدیر نیروگاه برق بعثت و ... با موضوع مخاطرات و محسنات مربوط به انرژی در حال تولید برق در نیروگاه بعثت انجام شد.

ساير مطالب

مناسب سازی 100 درصدی بیش از 157 بوستان در پایتخت

حناچی: مناسب سازی شهر باید با رویکرد حقوق بشر باشد

حناچی: مناسب سازی شهر باید با رویکرد حقوق بشری باشد

بهسازی 160 کیلومتر مسیر پیاده راه درحال انجام است

واکنش به ادعای جذب سیاسی نیرو در شهرداری تهران

نماینده سازمان ملل: پاکیزگی و نظافت شهر تهران چشمگیر است

نمایش تجهیزات نظامی و برپایی 30 غرفه فرهنگی

راه اندازی 5 مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند

بودجه ستاد مناسب سازی به 414 میلیارد تومان رسید

اهتمام ویژه برای تملک املاک معارض

ساخت مشارکتی زیرگذر در محدوده بیمارستان امید

235 هکتار از زمین های شهرداری منطقه 22 تعیین تکلیف شد

پنجمین دوره لیگ فوتبال "حِرَف و مشاغل"

برپایی نمایشگاه یادیاران در بوستان پلیس منطقه 4

مدیریت پارک های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد

بررسی راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی انبار نفت شهران

تاکسی‌ها همچنان سه مسافر سوار کنند

نکته اساسی در نوسازی از بین بردن فقر و توانمندسازی جوامع محلی است

٧ نقطه آبگیر شناسایی و برطرف می شود

سلام آقای شهردار /برای افراد مسن چه اقداماتی انجام دادید؟

شستشو و گندزدایی بیش از 4900 مخزن زباله در منطقه 4

پویش «جُرم بزرگ» در فضای مجازی آغاز شد

‍ امضای تفاهمنامه بهره برداری از نخستین سمن سرای پایتخت

موافقت بخش خصوصی به منظور برگزاری نمایشگاه گردشگری در شهرآفتاب

بازپس گیری 210 ملک مسکونی شهرداری

اقدامات مناسب سازی سال گذشته در هفت خط مترو تهران

حفاظت آب باید به مطالبه جدی تبدیل شود

شهرداری متولی حل بیکاری نیست

راه اندازی 6 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در منطقه 16

جذب و حضور جوانان شایسته در مدیریت شهری تهران پس از 30سال

سردیس شهید همت در ایستگاه مترو نصب می شود

طراحی نقوش اسلیمی بر دیواره کوره آجرپزی در منطقه 19

رویای مونیخ از چهار راه سرچشمه

سرکشی دوچرخه ای شهردار منطقه 17 به پروژه های عمرانی

ایده ها با تلاش همگانی به نتیجه می‌رسد

پوشش بی رنگ مواد ضدعفونی در زمین های بازی کودکان

رویکرد مدیریت شهری در برخورد با دستفروشان تغییر کرد

مدیرعامل جدید موسسه هادیان شهر منصوب شد

ساخت 12 ایستگاه مترو جدید در شمال غرب تهران

همه آن‌چه درباره مراسم اربعین امسال ضروری است

بهره برداری از مجتمع شهربانو و بخشی از بزرگراه بهار؛ به زودی

قدردانی از نیروگاه تولید برق بعثت برای کاهش مخاطرات

آغاز کارگاه مجازی پوستر هفته تهران ؛ 25 شهریور

بهره برداری از 2 پروژه توسعه محله ای در منطقه 19

آمادگی کودکان برای رانندگی در آینده

معرفی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 5

آماده سازی مسیل های شمال شرق تهران برای پاییز

توضیحات سفیر ایران در عراق درباره اربعین 1399

کمیسیون ماده پنج با کلیات طرح مجموعه 120هکتاری میلاد موافقت کرد

تاکید شهردار تهران بر تعیین تکلیف سریع املاک واگذار شده شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی

بازپیرایی فضای سبز مدارس جنوب شرق تهران

جشن یکصد و بیست سالگی سینمای ایران

کودکان معلول در شهر دوستدار کودک سهم دارند

فهرست بیمارستانهای دولتی طرف قرارداد شهرداری تهران

ماموریت شهرداری برای شناسایی خانه‌های خالی در پایتخت

حقوق شهروندی پیش شرط لازم در تحقق حکمروایی شایسته شهری

برپایی «شهر خوب ساختنی است، نه یافتنی» در منطقه 2

آغاز عملیات مسیردوچرخه در خیابان ولیعصر(عج)

تصویب 20 طرح موضعی در کمیسیون ماده پنج در راستای طرح تفصیلی

«خورشید» در جشنواره ونیز درخشید

آغاز عملیات بهسازی روکش آسفالت در خط 2 بی آر تی

افزوده شدن 3 هزار دستگاه اتوبوس با سوخت LNG به ناوگان

نمایشگاه خدمات شهری و انرژی در افغانستان برگزار می شود

پیام امرودی درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

توسعه گردشگری شمال تهران با اجرای 3 گام اساسی

سرویس‌دهی رایگان به بیش از 5000 دانش آموز استثنایی

شهرها؛ متضرر اصلی اقتصادی کرونا

ساخت و تولید 100 انیمیشن آموزشی پسماندی

ارتقا زیست شهری و جلب رضایت شهروندان با توسعه شبکه ریلی

طراحی یکی از فاخرترین یادمان شهدای گمنام در منطقه 4

همکاری سازمان فرهنگی هنری و نیروی انتظامی

تدوین برنامه جامع عملیات اضطراری پس از زلزله

امکان شرکت در آزمون دستیار مدیران شهری برای عموم شهروندان

جانمایی و ساخت 28 پد بالگرد جدید در مناطق 22گانه شهر تهران

اجرای 20 پروژه شهرداری با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

شرایط طرح دستیار مدیران شهرداری تهران

برگزاری دوره‌های آموزشی گل و گیاه در منطقه 7

آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران

احداث مجموعه بزرگ گردشگری، تفریحی و تجاری در منطقه 15

گل های آفتابگردان هوای شهر را تصفیه می کنند

ساخت تصفیه خانه جدید در جاده مخصوص

بهره‌برداری از فاز دوم پایانه شهید کلاهدوز در سال آتی

اجرای بیش از 25 هزار متر خط کشی محوری در معابر منتهی به مدارس منطقه 19

تهران با «شنبه‌های بدون پسماند» زیباتر می‌شود

مسئولان؛ نوک پیکان مناسب سازی شهرها

دومین بسته محرک اقتصادی شهری تدوین می‌شود

آخرین وضعیت اجرایی پروژه های کوچک مقیاس محلی در چهار گوشه پایتخت

پیشگیری از چاقی و کنترل وزن ویژه شهروندان جنوب شهر

اگر شورای عالی شهرسازی تغییر موضع دهد، تصمیمش دستوری است

افتتاح اولین خیابان کامل تهران در منطقه9

انجام عملیات درزگیری آسفالت معابر منطقه 14

تهران چقدر فضای سبز دارد؟

بازآفرینی شهری از مسیرکسب‌وکارها

طرح ویژه لایروبی در معابر مرکزی شهر تهران آغاز شد

تدوین سند نهایی توسعه ناحیه نوآوری شریف

برخورد با شهرداری هایی که فرایند مدیریت پسماند خود را اصلاح نکنند

بازدید مقامات قضایی و انتظامی از محله هرندی

تجدید خط کشی بزرگراه شهید همت در منطقه 3

تامین سرانه فضای سبز محلات مقدم و جلیلی

ایمن سازی ترافیکی محدوده مدارس و معابر منطقه 15