پیام ویژه

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

پیام ویژه - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

پیام ویژه - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

پیام ویژه - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

پایش ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان و دفن ۴۵ لاشه/ واحدهای مرغداری هم‌جوار تالاب ایمنی زیستی را رعایت کنند

پیام ویژه - میرزایی مدیرکل محیط‌زیست استان مرکزی در تشریح آخرین وضعیت انتشار بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک گفت: نگرانی‌ای نیست و تیم‌های پایش اداره کل محیط‌زیست در محل مستقر هستند، تاکنون ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان مورد پایش قرارگرفته و حدود ۴۵ لاشه دفن شده است؛ تمام تلاش ها بر این است که بیماری را در سطح تالاب کاملاً کنترل کنیم و اجازه انتشار آن را ندهیم.

تراز دریاچه ارومیه به ۱۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر رسید

پیام ویژه - رییس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر بوده که نسبت به ۱۰ روز گذشته نزدیک به ۲ سانتی‌متر افزایش یافته است.

تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به ناقل بودن پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است.

باران جان تازه‌ای در کالبد تالاب شادگان دمید

پیام ویژه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: بارندگی پاییز و جاری شدن آب در رودخانه جراحی باعث بالا آمدن سطح آب در تالاب بین‌المللی شادگان شد.

امسال ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در آتش سوخت/ بجای حریق جنگل باید نگران آلودگی هوا باشیم/ نابودی سالانه ۱۰۰ هزار هکتار از درختان بلوط/ افزایش شکار در پی فشارهای اقتصادی

پیام ویژه - معاون رئییس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به حریق ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در سال جاری گفت: در کل خیلی نباید نگران این مسئله باشیم، بلکه این نگرانی را باید برای مسائل دیگر مثل آلودگی هوا، از بین بردن منابع تجدیدپذیر به طور کل، توسعه‌های غلط و استفاده‌های بی‌رویه از منابع طبیعی داشته باشیم، چون این موارد صدها برابر آتش سوزی‌ها به طبیعت لطمه می‌زند.

تالاب الله‌آباد آماده میزبانی از پرندگان مهاجر است

پیام ویژه - رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت از محیط زیست قزوین گفت: تالاب الله‌آباد آبیک به عنوان یکی از زیستگاه های جانوری استان آماده میزبانی از پرندگان مهاجر زمستان گذران است.

دفع پسماندهای عفونی بیمارستان‌های یزد مطابق با استانداردهاست

پیام ویژه - در حالی که زمزمه‌هایی از دفع غیربهداشتی پسماندهای عفونی از سوی برخی بیمارستان‌های یزد به گوش می‌رسد، مدیر کل محیط زیست یزد از نظارت مستمر بر پسماندهای عفونی بیمارستان‌های استان خبر می‌دهد.

اقدامات حفاظتی در مناطق افزایش می یابد/ شهروندان از علوفه دهی به حیات وحش پرهیز کنند

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با فصل سرما برنامه‌ها و اقدامات حفاظتی برای صیانت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران افزایش خواهد یافت.

رفع تصرف ۵.۲ هکتار از اراضی ملی آبدانان

پیام ویژه - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبدانان از رفع تصرف ۵.۲ هکتار اراضی ملی منطقه حفاظت شده دینارکوه این شهرستان خبر داد.

کشف وضبط محموله قاچاق ۲۲ پرندگان شکاری در عسلویه

پیام ویژه - مدیرکل محیط زیست استان از کشف و ضبط محموله قاچاق پرندگان شکاری در معرض انقراض(گونه های بالابان، شاهین و بحری) در استان بوشهر- شهرستان عسلویه در خبر داد.

۵ راهکار محیط‌زیستی بدون پول برای کاهش آلودگی هوا

پیام ویژه - آلودگی هوا همیشه دغدغه اصلی محیط‌زیست کشور بوده بر این اساس سازمان حفاظت محیط‌زیست پنج راهکاری که برای اجرا به پول نیاز ندارد اما تاثیر بسیاری در بهبود وضعیت هوا دارد را با همکاری وزارت کشور انتخاب کرده تا اجرایی شود.

پهپاد های گشت زنی در خدمت محیط زیست سیستان و بلوچستان

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: دو فروند پهپاد با اهداف گشت زنی و دیدبانی در مناطق و زیستگاههای استان بمنظور شناسایی متخلفین، سرشماری و ... به یگان حفاظت محیط زیست اداره کل و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل تحویل شد.

احیای دریاچه ارومیه افتخار دولت است

پیام ویژه - معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه افتخاریست که با همت دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد، گفت: علیرغم نظر برخی کارشناسان که معتقد بودند برای احیا دریاچه ارومیه دیر شده است اما با تدابیر و برنامه‌های خوبی که با همکاری تمامی وزارت‌خانه‌ها انجام شد، توانستیم دریاچه ارومیه ‌را در مسیر احیا پیش ببریم.

پیام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت همکاران و محیط‌بانان سازمان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا

پیام ویژه - در هفته های گذشته، شاهد از دست دادن همکاران عزیزی بودیم که هر کدام از آنها سرمایه های ارزشمندی برای کشورمان بودند؛ بیماری کووید ۱۹ آنقدر بی‌رحم است که حتی به حافظان طبیعت هم رحم نمی کند و آن ها را نیز از پا در می آورد.

اختتامیه مجازی دومین دوره جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب‌های کشور»

پیام ویژه - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آیین اختتامیه مجازی دومین دوره جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب‌های کشور» در روز پنجشنبه مورخ ۲۹ آبان‌ماه سال جاری، در دو بخش رویداد استارتاپی و دریافت ایده‌ها و محصولات نوآورانه خبر داد.

هیچگونه پسماند صنعتی به سایت محمد آباد قزوین وارد نمیشود

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به راه اندازی سامانه ثبت پسماند در زمینه نظارت و ارزیابی پسماند، جلوی ورود پسماندهای صنعتی استان های همجوار به استان گرفته شده است.

اولین جلسه کارگروه مشترک فی مابین دو سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور

پیام ویژه - اولین جلسه کارگروه مشترک فی مابین دو سازمان حفالظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در محل حوزه ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد.

پایش و نمونه برداری از خروجی تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی دراستان

پیام ویژه - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پایش واحدهای صنعتی وتولیدی و نمونه برداری از خروجی فاضلاب۶۰ واحد صنعتی و تولیدی در این استان خبر داد.

نظام جامع مدیریت پسماند باید در قزوین پیاده سازی شود

پیام ویژه - استاندار قزوین گفت: نظام جامع مدیریت پسماند باید در استان پیاده‌سازی و محقق شود که برای رسیدن به این مهم باید دستگاه‌های ذیربط و شهرداری‌ها بیش از پیش تلاش کنند.

بازدید معاون نظارت و پایش اداره کل از سراب کاشنبه در اسلام آبادغرب

پیام ویژه - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه از سراب کاشنبه اسلام آبادغرب بازدید و وضعیت زیست محیطی محل را مورد ارزیابی قرار دادند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با آنا: طرح ناجا برای ترخیص موتورهای فرسوده بسیار خطرناک است/ اراده‌ای برای حل مشکل موتورهای اسقاطی وجود ندارد

پیام ویژه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ارائه تسهیلات برای ترخیص موتورهای فرسوده و رسوبی از سوی نیروی انتظامی اقدامی بسیار خطرناک برای سلامت مردم است.

تشدید نظارت بر ممنوعیت استفاده از مازوت در کارخانه سیمان تهران

پیام ویژه - رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری اعلام کرد که واحدهای آلاینده‌ای نظیر سیمان تهران که در محدوده حوزه شهرستان ری قرار دارد، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید از گازوئیل و مازوت استفاده کنند و استفاده از این سوخت ممنوع است.

کسب رتبه اول محیط زیست استان تهران در ارزیابی دستگاه ها در سال ۹۸

پیام ویژه - سرپرست اداره مدیریت عملکرد محیط زیست استان تهران گفت: با اعلام دستگاه‌های برتر در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی و درخواست این اداره کل برای بررسی مجدد شاخص بکارگیری سامانه تدارکات الکترونیک دولت، موضوع در دبیرخانه مربوطه طرح و بررسی و اصلاحیه مربوطه اعلام شد.

آخرین وضعیت دریاچه ارومیه/ رهاسازی حق‌آبه دریاچه از آذر ماه

پیام ویژه - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن اشاره به آخرین وضعیت این دریاچه گفت: از آذرماه تمامی سردهنه‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه بسته می‌شود تا حق‌آبه زیست محیطی آن به پیکره دریاچه برسد.

بختگان، تالابی که لبی از حقابه تر می‌کند

پیام ویژه - طی روزهای گذشته با دستور و پیگیری استاندار فارس شاهد رها شدن ۵۵ میلیون متر مکعب حقابه تالاب بختگان بر بستر رودخانه کُر بودیم ، این آب از سد درود زن رها شده و تا یکی دو روز آینده بر بستر بختگان می نشیند تا این تالاب امسال نیز بتواند لبی تر کند.

کارگروه احیای تالاب هامون با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در محل استانداری سیستان و بلوچستان

پیام ویژه - جلسه کارگروه احیای تالاب هامون با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست و هیأت همراه و نیز مسئولین دستگاههای مرتبط با تالاب‌ها در سیستان و بلوچستان برگزار شد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از عوارض آلایندگی را بررسی می کند

پیام ویژه - رئیس مرکز پژوهش ها و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از عوارض آلایندگی را در مرکز پژوهش ها با دقت بررسی خواهیم کرد.

محیط بانان بر فراز خطر

پیام ویژه - حافظان طبیعت می خوانیمشان اما گاه چنان عاقبت روزگار محیط بانانمان در فراز خطر دود اندود می شود و تلاششان در محاق می ماند که عنان طاقت و تحمل شان از دست می رود و تنها رسانه را ضربانی برای حیات می دانند.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند

رفع معضل دفع پسماندهای عفونی در شهرستان زاهدان در دستور کار

پیام ویژه - وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کمیته کارشناسی کارگروه مدیریت پسماند استان با دستور کار تدوین تفاهم نامه در خصوص مدیریت پسماندهای عفونی برای رفع معضل دفع پسماندهای عفونی در شهرستان زاهدان برگزار شد.

وجود پسماندهای پزشکی و نخاله‌های ساختمانی از مهم ترین چالش‌های محیط زیست ایلام است

پیام ویژه - مدیر کل محیط زیست استان ایلام گفت: وجود پسماندها و نخاله‌های ساختمانی از مهمترین چالش‌هایی است که محیط زیست استان با آن روبرو است و بایستی آن‌ها بازیافت شوند.

ساحل امن تالاب‌های اردبیل برای پرندگان مهاجر

پیام ویژه - تالاب‌ های استان اردبیل در مسیر کوچ هزاران قطعه پرنده مهاجر از مناطق سردسیر سیبری به مناطق گرم جنوب، نقاط امنی هستند که با تلاش محیط ‌بانان و همکاری مردم برای زمستان‌گذرانی این مهاجران فراهم شده است.

پیشگیری و کنترل بیماری هاری با واکسیناسیون گوشتخواران در استان قزوین

پیام ویژه - در راستای اجرای تفاهم نامه همکاریهای مشترک بین سازمان دامپزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست و پیشگیری و کنترل بیماری هاری در استان قزوین، واکسیناسیون بیش از ۹ هزار قلاده سگ صاحب دار در استان و تمام گوشتخواران باغ وحش باراجین صورت پذیرفت.

ساير مطالب

بالا و پایین بورس در روز منفی شاخص

سقوط طلای جهانی به کمترین قیمت خود در 4 ماه گذشته

کارتخوان‌های بانکی در خارج از کشور!

علل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر

بورس متاثر از معاملات شستا؟

ثبات در بازار تا 10 روز آینده؛ محموله جدید روغن به کارخانه‌ها رسید

«مرغ» رنگ 40 هزار تومان را هم دید

بیت کوین در یک قدمی رکورد تاریخی قیمت

قیمت مرغ همچنان در حال پر کشیدن است

معرفی بازارگردان توسط 15 شرکت بورسی و فرابورسی

بدهی جهانی در بحران است؟

پیشنهاد جدید نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگران

روز سرخ قیمت‌ها در بازار طلا و ارز؛ دلار و سکه برای ورود به کانال جدید مقاومت کردند

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد

گردش مالی 7 هزار میلیارد تومانی قاچاق سیگار در کشور

تحلیل شرکت های تامین سرمایه در بورس

بارگیری اولین محموله نفت خام ایران از شرق تنگه هرمز در بهمن 99

همه چیز مهیای کاهش قیمت مسکن

لزوم افشای جزئیات تخلفات حقوقی‌های بورس توسط نمایندگان مجلس

اجرای ضوابط جدید صدور چک از 22 آذر

کاهش قیمت جهانی طلا با بهبود چشم‌انداز اقتصادی

رکورد ارزانی وام مسکن شکسته شد

افزایش عرضه روزانه مرغ منجمد در سراسر کشور با هدف تعدیل قیمت‌ها

سقوط ارزش دلار به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته

پیش‌فروش نفت عراق کلید خورد

علت رسوب کالاها در بنادر چیست؟

واردات کالای ممنوعه در سکوت!

پراید از مرز 100 میلیون تومان فاصله گرفت

افزایش شدید قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی

گردش مالی اقتصاد دیجیتال چین بالغ بر 5 تریلیون دلار شد

سقوط طلای زرد پیش چشم طلای سیاه

توضیحات وزارت رفاه درباره تسهیلات جدید کرونایی

افزایش 9 دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی

کارآفرین نمونه: 70 درصد درد ترک اعتیاد به نفت را پشت سرگذاشته‌ایم

شرایط کاهش قیمت دلار در بازار

فاصله تورمی دهک‌های درآمدی افزایش یافت

روز بد برای بزرگان بورس؛ سهام‌های کوچک رشد کردند

نرخ جدید انواع میوه و تره‌بار اعلام شد

3میلیون و800هزار کارتخوان؛همچنان بی‌هویت

رشد منفی 2.5 درصدی اقتصاد کشور در بهار

تورم بی سابقه هزینه های تولید در تابستان

اجماع علیه سرعت‌گیر بورس

وزارت صمت: قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود

ادامه رشد غیرهیجانی بورس

نرخ سود وام مسکن کاهش یافت

صندوق‎ ها جای خوبی برای سرمایه گذاری هستند؟

تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای ساماندهی بازار فولاد کشور

میزان صادرات ایران به کشورهای مشترک‌المنافع در نیمه نخست 99

افزایش نرخ سود اوراق دولتی در همه سررسیدها

رشد ارزش سهام عدالت در روز صعود بورس

کاهش مصرف بنزین در کشور با اجرای محدودیت‌های کرونا

آینده مبهم صنعت خودروسازی جهان در سایه کرونا

سازمان صمت تهران: قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود

انتقاد نماینده مجلس از افزایش 50 درصدی قیمت لاستیک خودرو

رفتار احتیاطی معامله‌گران در بازار ارز

مدیرعامل پشتیبانی امور دام: قیمت مرغ تا 10 روز دیگر کاهش می یابد

تداوم ابهام در طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان

نامه خاوازی به معاون روحانی: تسهیلات ویژه کرونا جوابگوی بنگاه‌های تولیدی نیست

سازمان بورس: پیشنهادی برای افزایش دامنه نوسان مطرح نشده است

روایتی از پشت پرده کارت‌های بازرگانی کارتن خواب‌ها

زندگی در سراشیبی

الزام نصب شناسه کالا برای قطعات یدکی وسایل نقلیه

پیش‌فروش مشارکت در تولید برای 9 محصول سایپا آغاز شد

بانک مرکزی: فعالیت نهادهای پولی غیرمجاز ممنوع است

دل پردرد رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از رانت خواری با دلار 4200 تومانی

پیش‌بینی افت شدید اقتصاد اروپا بخاطر محدودیت‌های کرونایی

واکنش رئیس سازمان بازرسی به مرغ 35 هزار تومانی

میزان تجارت خارجی کشور از مرز 44 میلیارد دلار گذشت

«مرغ» قصد کوتاه آمدن ندارد؛ نرخ هر کیلو همچنان 35 هزار تومان

الاکلنگ قیمت مرغ و لبنیات در بازار

گزارش‌ رئیس سازمان بازرسی درباره افزایش قیمت مرغ

عاقبت 420 کانتینر کالای لوکس در گمرک

سقف مقاومت شاخص در بورس شکست

دلار در میانه کانال 25 هزار تومانی

بهانه بازاریان برای افزایش مجدد قیمت لبنیات

آشفته بازار سیگار

توزیع روزانه 300 تُن مرغ در بازار

احتمال حذف نیمی از متقاضیان مسکن ملی

چرا مرغ 9 بار گران شد؟

پیش‌‌‌بینی فعالان بازار خودرو از روند قیمت‌ها

تاثیر نتایج مثبت سومین واکسن کرونا بر قیمت طلای جهانی

وزیر صمت: با ترخیص نهاده‌های دامی در بازار گوشت و مرغ تعادل برقرار می‌شود

بالا و پایین شاخص در روز صعود 16 هزار واحدی بورس

جزئیات پرداخت وام یک میلیونی و یارانه 100 هزار تومانی اعلام شد

اعتماد مردم به بورس برمی‌گردد؟

بورس‌های جهان سبزپوش شدند

بانک مرکزی: رشد اقتصادی منفی 2.8 درصد شد

کاهش 10 درصدی قیمت مسکن طی سه هفته اخیر

قدقد مرغ مسئولان را بیدار می کند؟

تثبیت دلار در میانه کانال 25 هزار تومان؛ سکه 11 میلیونی باقی ماند

ترک عمیق در حباب سکه

نرخ بیکاری در بهار 99 اعلام شد

جزئیات استعلام کرونایی‌ها برای صدور بلیت هواپیما

جزییات حمایت معیشتی از خانوارها در محدودیت‌های کرونایی

ترافیک خروج از بازار مسکن

جهش قیمت گوجه و خیار

سم‌زدایی از نظام بانکی

قیمت مسکن نوساز در پرمعامله‌ترین منطقه پایتخت

بازدم کوتاه بورس تهران

کشف میلیاردها بشکه ذخایر نفتی در امارات