پیام ویژه

آخرين مطالب

نیروی هوایی ارتش در مورد كشته ‌شدن دو نفر در محمود آباد بیانیه داد

شلیك هوایی هشدار و مرگ بر حسب اتفاق

شلیك هوایی هشدار و مرگ بر حسب اتفاق
  بزرگنمايي:

پیام ویژه-برخی رسانه‌ها روز شنبه خبر دادند كه در جریان درگیری در پادگان نیروی هوایی ارتش در منطقه محمودآباد استان مازندران 2 نفر كشته و 4 نفر زخمی‌ شده‌اند. خبرگزاری فارس همان روز نوشت كسانی كه بر اثر درگیری ارتش با برخی محلی‌های این منطقه كشته شده‌اند، دو مرد میانسال به نام‌های احمدپور و منجمیان بوده‌اند. همچنین خبرگزاری ایرنا نیز بلافاصه اعلام كرد كه ماموران این پایگاه هوایی به سوی مردم و مامورانی كه قصد اجرای حكم قطعی دستگاه قضایی مازندران را داشتند، تیراندازی كرده‌اند. در آغاز برخی رسانه‌ها روایت كردند كه اجرای احكام رای دادگستری نسبت به اجرای حق شهرك قصر دریا، نیروی هوایی از اجرای حكم ممانعت كرده و به سمت ماموران و صاحب اراضی شهرك قصر دریا تیراندازی كردند كه متاسفانه تعدادی از كارگران شهرك قصر دریا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

پس از حادثه تیراندازی یعنی صبح 20 مرداد اما احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران برای برقراری آرامش در محل حادثه و استقرار نیرو به جهت پیشگیری دستورات لازم را صادر و تیم حقیقت‌یابی را به محل وقوع جرم اعزام كرد. همچنین استاندار و رییس شورای تامین استان مازندران تاكید كرد كه با عاملان حادثه درگیری روز شنبه شهرستان محمودآباد به ‌شدت برخورد خواهد شد. احمد حسین‌زادگان در گفت‌وگو با ایرنا ضمن ابراز همدردی با خانواده كشته‌شدگان این حادثه گفت:«نشست شورای تامین استان به صورت فوق‌العاده با حضور همه اعضا برای بررسی ابعاد این حادثه تشكیل شده است. در نشست شورای تامین استان مازندران ضمن تاكید بر برخورد شدید قانونی با عاملان این حادثه، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح مسوول بررسی ابعاد این حادثه شده است».

به گفته حسین‌زادگان، معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی به نیابت از استاندار مازندران در نشست شورای تامین شهرستان محمودآباد برای بررسی ابعاد حادثه حضور پیدا كردند و همه ابعاد این حادثه از سوی مسوولان استانی بررسی و با عاملان و مقصران آن نیز به‌ شدت برخورد می‌شود.

حسین حسین‌نژاد، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز در پی تنش به وجود آمده در اجرای رای قطعی دستگاه قضایی در حوزه سرخرود اعلام كرد:«متاسفانه این اقدام منجر شد، یگان فرودگاه بیشه‌سر اقدام به تیراندازی به سمت معترضان كند. در این حادثه 2 نفر جان باختند و 4 نفر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. بلافاصله بعد از این اقدام شورای تامین استان به ریاست استاندار برای بررسی دقیق وارد جلسه شدند و عوامل و خاطیان این حادثه دستگیر شدند.».

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اعلام كرد: «دستگاه قضایی نیز با بررسی دقیق موضوع در این زمینه برخورد قاطع خواهد داشت. با عوامل این ماجرا برخورد قانونی منسجم خواهد شد.» حسین‌نژاد در پایان یادآور شد:«این ماجرا ناشی از اجرای رای قضایی بوده و ارتباطی با مباحث زمین‌خواری و سیاسی ندارد».

سردار سیدمحمود میرفیضی، فرمانده انتظامی مازندران نیز همان روز ضمن تایید اختلافات ایجاد شده گفت:«درگیری به علت اختلافات بر سر زمین بوده است.» همچنین سرهنگ سیدحسن ابوترابی، رییس اداره روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی از برگزاری جلسه ویژه با حضور یكی از فرماندهان ارتش برای بررسی هر چه بیشتر این موضوع خبر داد و گفت:«پس از بررسی موضوع نتیجه را اعلام می‌كنیم».

همچنین روز 19 مرداد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای توضیح داد:«بر اساس ابلاغیه ریاست حقوقی و امور مجلس نیروهای مسلح به شماره 291/1150/3614 در تاریخ 26 اسفند ماه 97 و متعاقبا نامه فرمانده نیروی هوایی ارتش به شماره 48-1/15/4840 در تاریخ 16 مرداد 98 به مراجع مرتبط در سرخرود استان مازندران، صراحتا تصریح شده است «هر گونه خلع ید و رهاسازی اراضی و اماكن تحت اختیار نیروهای مسلح مستلزم رعایت تشریفات خاص قانونی و كسب مجوز از سلسله مراتب سازمانی نیروهای مسلح است».

در این ابلاغیه‌ها تاكید شده «با توجه به موقعیت حساس كنونی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و ضرورت تقویت بنیه دفاعی كشور و اهمیت و حساسیت ماموریت‌های خطیر نیروهای مسلح در راستای حفظ و حراست از كشور ضمن توقف عملیات اجرایی پرونده مطروحه از هر گونه دستور خلع ید از پلاك‌های مورد نظر بدون رعایت موارد یاد شده جلوگیری به ‌عمل آید».

همچنین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بیان كرد:«این در حالی است كه به دنبال صدور حكم مبادی ذی‌ربط مبنی بر تحویل‌گیری بخشی ار زمین توسط افراد مدعی پس از مراجعه ماموران جهت اجرای حكم خلع ید از قسمتی از اراضی نیروهای مسلح و پس از تنظیم صورتجلسه توسط ضابطین قضایی و ترك محل اجرای حكم، متاسفانه یكی از مدعیان مالكیت، روند اعتراضی خود را به‌ صورت غیرقانونی ادامه داده و با تحریك تعدادی از كارگران خود، موجب دامن زدن به ناآرامی و در نهایت هجوم به ‌سمت پادگان نظامی شد».

در پایان نیز ارتش ضمن ابراز همدردی با كشته‌شدگان این حادثه و پیگیری آن از مبادی قانونی ذی‌صلاح مطرح كرد:«در پی این هجوم و در مرحله نخست، مسوولان و كاركنان پادگان در تلاش بودند تا در آرامش و با مذاكره مسالمت‌آمیز مهاجمان را آرام كنند لیكن به ‌دنبال تشدید التهاب‌ها و پس از تعرض به منطقه نظامی، تعدادی اقدام به درگیری‌های نزدیك با عناصر تامین حفاظت فیزیكی كرده و كاركنان و سربازان برای ممانعت از ادامه این تعرض به پادگان با وجود تجهیزات حساس هوایی و جلوگیری از خلع سلاح و احتمال تسخیر پادگان، پس از مجروحیت ناشی از ضرب و شتم، اقدام به شلیك هوایی هشدار كردند كه با توجه به وجود زمین‌های غیرهمسطح متاسفانه برحسب اتفاق دو نفر از افراد حاضر در صحنه درگیری بر اثر اصابت گلوله فوت كردند».


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روایت زنی که تا یک قدمی خبرگان رفت و برگشت!

حمایت بسیج 270 دانشگاه از رویکرد انقلابی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها

عصر جدید غرب آسیا با تحقیر تاریخی آمریکا آغاز شده است

روحانی در رسانه ملی حاضر شود و بپذیرد که محاسباتش درباره مذاکره اشتباه بود

قسم را باور کنیم یا دم خروس را؟

طرحی برای اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تهیه می‌کنیم

رقابت اپوزیسیون برای نقض حریم‌خصوصی خانواده‌های داغدار ایرانی +عکس

حکم توقیف سایت ⁧انتخاب⁩، ملغی شد

خرج دولت از جیب شورای نگهبان

استقلال و شهرخودرو از تقویم لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!+ عکس

کتاب «ناگفته‌های احمدی نژاد» چاپ شد

حمایت بسیج 270 دانشگاه از رویکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها

رئیس‌جمهور فرانسه برای «خلیج‌فارس» شریک تراشید! +عکس

پیام آیت الله مکارم شیرازی به آیت الله سیستانی

ترکیب خطرناک آمریکا از نظر ظریف

رسمی؛ مهاجم الجزایری سرخپوش شد! + عکس

پرونده‌سازی تازه با یک ادعای تورقوزآبادی

پایانی تحقیرآمیز در انتظار آمریکا در عراق

کیت عجیب باشگاه عربستانی، سوژه شد! +عکس

صحنه‌ای عجیب از علی کریمی که تاریخی شد +عکس

یعنی پدرم از آن دنیا تماس گرفته که سعید را سرپرست استقلال کنید

پرسپولیس - آنتونی استوکس؛ در بن بست؟

امریکا شکست خورد/ وصف دلاوری‌های حاج‌قاسم در «رأی‌الیوم»

تبعات احتمالی انصراف نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا

افزایش فشار نمایندگان آمریکایی به پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی

آل اشپورت: مجیدی را با کی‌روش مقایسه نکنید/ رنگ پیراهن دوم پرسپولیس دیگر سفید نیست

استقلال از جذب بازیکن جدید خارجی انصراف می‌دهد؟

روانشناس مشهور آمریکایی: حق با رهبر معظم ایران است

آقای تاج جزو مدیران اجرایی ای‌اف‌سی هستند و خیلی نفوذ دارند/ هنوز قراردادی با استوکس بسته نشده

اولین بار آقا یحیی من را در لیگ بازی داد/ خوشحال‌کننده است که در پرسپولیس فعلی همه پرسپولیسی هستند

حفره امنیتی یا پروژه پاکسازی مخالفان بن سلمان؛ ترورهای جدیدی در راه است؟!

ستاره جدایی‌طلب استقلال بخاطر دو نفر به ایران برگشت!

واکنش مدیرعامل فولاد به انصراف تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان+ عکس

امیری: محرومیت باشگاه های ایرانی قطعی نیست/ هر 4 باشگاه مصوبه را امضا کردند

چرا آمریکا از موشک‌های بومی ایران می ترسد؟

زمان بازی فولاد و استقلال؟ فردا مشخص می‌شود

خط و نشان ستاره تازه وارد استقلال برای شروع لیگ

هاشمی تغییر کرد

زنگ خطر برای کاهش صادرات نفت

آیا کسی به مالزی رفته یا هنوز در تهران هستند؟/ من داور بازی مهم ایران و استرالیا را عوض کردم

کمک 6.5 میلیارد تومانی به مدد جویان سیل‌ زده

در صورت قطعی شدن تصمیم AFC در مسابقات شرکت نمی‌کنیم/نباید با غرور ملی معامله کنیم

بانک‌ ها به مناطق سیل زده چقدر وام دادند ؟

سوال روز براساس صحبت های مدیرعامل پرسپولیس؛امارات میزبانی را قبول می‌کند؟

نصیرزاده: انصاری‌فرد ادبیاتش را بهتر کند/کنفدراسیون فوتبال آسیا به حضور تماشاگران ایرانی می‌بالد

منبعی آگاه از AFC: ایرانی‌ها هنوز رسما انصراف ندادند/ اعتراض بی‌فایده است و حکم تغییر نمی‌کند

توضیحات پزشک پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت نعمتی

برتری استقلال مقابل داماش در دیدار دوستانه/ میلیچ سرانجام به تهران بازگشت+عکس

مدافع استقلال مصدوم شد

ادعای روز؛ تیم ملی از میزبانی محروم نمی‌شود