پیام ویژه

آخرين مطالب

شتاب روند گازرسانی در هفته دولت وزارت نفت

شتاب روند گازرسانی در هفته دولت
  بزرگنمايي:

اخبار ویژه - گازرسانی شهری، روستایی، صنعتی و نیروگاهی از مهم‌ترین وظایف شرکت ملی گاز ایران است که با تکیه بر توان شرکت‌های گاز استانی، شبکه گاز را با هدف توسعه رفاه عمومی به همه نقاط کشور می‌رساند و این وظیفه در دوره‌های زمانی مانند هفته دولت نمود بیشتری می‌یابد.

به گزارش شانا، فرا رسیدن هفته دولت در هر سال، فرصتی برای عرضه دستاوردها، موفقیت‌ها و اقدام‌های بخش‌های مختلف دولت است. شرکت ملی گاز ایران نیز به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت که در زمینه گازرسانی به‌طور مستقیم با مردم ارتباط دارد از جمله همین بخش‌های دولتی است که نه تنها در هفته دولت، بلکه در همه ایام سال به بهره‌برداری از طرح‌های مختلف انتقال گاز و گازرسانی می‌پردازد. با این حال، در آستانه هفته دولت به ارائه گزارشی از طرح‌های آماده افتتاح و پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها از سوی شرکت ملی گاز ایران آغاز می‌شود، می‌پردازیم که در ادامه می‌خوانید.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 7 پروژه گازرسانی استان سمنان
علیرضا شریفی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان از بهره‌برداری و کلنگ‌زنی هفت پروژه گازرسانی روستایی و واحدهای تولیدی و کشاورزی در این استان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به مصرف 70 درصدی گاز استان در بخش نیروگاهی و صنعتی افزود: در هفته دولت عملیات توسعه گازرسانی به واحدهای تولیدی و کشاورزی در شاهرود، سمنان، دامغان و گرمسار نیز با اعتباری بیش از 93 میلیارد ریال آغاز می‌شود.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی استان یزد
علی‌اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از برگزاری آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی در استان یزد با اعتباری بیش از 143 میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد و گفت: اکنون، گازرسانی به شهرها و روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند به پایان رسیده، بنابراین اجرای گازرسانی به واحدهای صنعتی و روستاهای سخت‌گذر استان در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: گازرسانی به صنایع مهریز و کنجکوه و روستاهای واقع در این محدوده، گازرسانی به فاز دوم روستاهای شیرکوه - میانکوه شهرستان تفت و گازرسانی به فاز سوم روستاهای شیرکوه - میانکوه شهرستان مهریز با اعتباری بیش از 97 میلیارد تومان از جمله طرح‌های گازرسانی شرکت گاز استان یزد در هفته دولت است.
افتتاح 62 طرح گازرسانی استان گیلان
حسین اکبر، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از افتتاح طرح گازرسانی به 28 روستای سخت‌گذر و 34 واحد صنعتی با هزینه‌ای بیش از 117 میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و گفت: با بهره‌مندی این روستاها از نعمت گاز طبیعی، مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان گیلان به 2 هزار و 15 روستا می‌رسد که بر این اساس بیش از یک هزار و 350 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه برای گازرسانی به این روستاها بیش از 96 میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار کرد: اجرای 102 کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری از جمله اقدام‌های انجام‌شده برای گازرسانی به روستاهای یادشده است که مجموع طول شبکه گاز در استان را به بیش از 20 هزار و 600 کیلومتر می‌رساند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از برنامه‌ریزی این شرکت برای گازرسانی به 97 روستای سخت‌گذر دیگر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها درصد بهره‌مندی روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی به بیش از 97 درصد افزایش خواهد یافت.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 151 طرح گازرسانی استان کردستان
احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از اختصاص اعتبار 617 میلیارد ریالی برای افتتاح 151 طرح گازرسانی روستایی و صنعتی خبر داد و گفت: اکنون ضریب نفوذ گازرسانی روستایی بیش از 88 درصد است که با افتتاح طرح‌های جدید در هفته دولت و طرح‌های در دست اقدام تا پایان امسال، این رقم به بیش از 94 درصد خواهد رسید.
وی درباره گازرسانی صنعتی استان کردستان تصریح کرد: در هفته دولت امسال، 80 پروژه گازرسانی صنعتی به بهره‌برداری می‌رسند که برای اجرای این طرح‌ها 61 هزار و 120 متر شبکه‌گذاری اجرا و 50 میلیارد ریال نیز هزینه شده است، همچنین برای سال 98 گازرسانی به 210 واحد صنعتی در برنامه شرکت گاز استان کردستان قرار دارد.
اتصال یک شهر و 174 روستای استان فارس به شبکه گاز طبیعی
غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اعلام کرد: در هفته دولت، طرح‌های گازرسانی به یک شهر و 174 روستا در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین عملیات گازرسانی به 120 طرح صنعتی نیز در این هفته افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های یادشده حدود 14 هزار خانوار را در سطح استان فارس زیر پوشش گاز طبیعی قرار می‌دهد، اظهار کرد: برای اجرای این طرح‌ها بیش از 319 میلیارد تومان صرف شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield