پیام ویژه

آخرين مطالب

جان بولتون: ایران به شدت در حال فریبکاری است! سياسي

جان بولتون: ایران به شدت در حال فریبکاری است!
  بزرگنمايي:

اخبار ویژه - جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفیددر آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در تلاشی برای ایجاد فضای منفی علیه ایران، کشورمان را متهم به دروغ‌گویی کرد.
جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری نوشت: اکنون که دو هفته به مجمع عمومی سازمان ملل باقی مانده، مطمئن باشید ایران به شدت در حال فریبکاری است.
وی در ادامه مدعی شد: ایران تکذیب کرد که [نفتکش] آدریان دریا 1 به سوریه می‌رود؛ سپس امروز تایید کرد که نفت آن در آنجا تخلیه شده است. شبکه دروغگویی ایران.
بولتون در حالی تلاش دارد فضای منفی علیه ایران ایجاد کند که هفتادوچهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل از 17 سپتامبر (26 شهریور) گشایش می‌یابد و سخنرانی رهبران کشورها از 24 سپتامبر (دوم مهر) آغاز می‌شود.
تلاش‌های ایران‌ ستیزانه بولتون که یکی از ارکان «تیم ب» به شمار می‌رود، همزمان با دیگر اعضای این تیم در آستانه مجمع عمومی شدت گرفته است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته با نشان دادن تصاویری ماهواره‌ای و تکرار ادعاهای بی‌اساس خود، ایران را به تلاش برای ساخت بمب هسته‌ای متهم کرد.
او در ادامه سناریوسازی خود با این ادعا که ایران توافق هسته‌ای و پیمان منع گسترش هسته‌ای (ان پی تی) را نقض کرده، از کشورهای دیگر خواست تا «به تحریم‌های دونالد ترامپ برای فشار بیشتر بر ایران ملحق شوند».
به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای نتانیاهو در توئیتی نوشت: دارنده تسلیحات هسته‌ای «واقعی» همانند چوپان دروغگو درباره یک سایت تخریب شده ادعایی در ایران، فریاد می‌زند. او و تیم ب، بی‌توجه به خون بی‌گناهان و هفت تریلیون دلار دیگر، فقط به دنبال جنگ هستند.
وزیر امور خارجه ایران در این توئیت ویدیویی از سخنرانی سال 2002 نتانیاهو در کنگره آمریکا را ضمیمه کرده است. این ویدیو مربوط به تشویق‌های وی برای حمله به عراق در یکی از جلسات استماع کنگره آمریکا در سال 2002 است.
ظریف افزود: تضمین دادن‌های وی در سال 2002 درباره «بازتاب‌های مثبت» حمله به عراق را به یاد بیاورید. ولی قطعا این بار وی نمی‌تواند از کنار به تماشا بنشیند.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته گفت: ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم که به هر طریقی نفتمان را خواهیم فروخت و اقدامات ایذایی تاثیری در برنامه‌های ما نخواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات آمریکا خلاف قوانین و مقررات بین‌الملل همچون مقررات حقوق دریاها و قوانین سازمان بین المللی دریانوردی(ایمو) است، تصریح کرد: با این حال این اقدامات ایذایی نمی‌تواند تاثیری در اقدامات ما بگذارد و ماهمانطور که قبلا هم گفتیم نفتمان را خواهیم فروخت و این گونه اقدامات تنها باعث زحمت خود آنها می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield