پیام ویژه

آخرين مطالب

واعظی: دنیا از رفتن جان بولتون استقبال کرد سياسي

واعظی: دنیا از رفتن جان بولتون استقبال کرد
  بزرگنمايي:

اخبار ویژه - رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دنیا هم از رفتن «جان بولتون» استقبال کرد؛ چرا که دیشب قیمت نفت پایین آمد.
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اخراج جان بولتون گفت: آمریکا فکر می‌کرد که همه چیز را می‌تواند به عقب برگرداند و سیاست‌های رادیکالی خود را انجام دهد. جان بولتون از گذشته فردی تندرو و جنگ طلب بوده و از زمانی که شورای امنیت ملی آمد به اهدافش نرسید.
واعظی ادامه داد: آنچه درباره کشور‌های ونزوئلا، کوبا و افغانستان داشت، شکست خورد و دشمنی او با بیان، قابل مقایسه با دیگر کشور‌ها نیست. او آرزو می‌کرد که ایران نباشد، با مقاومت مردم ایران به قوت خود باقی ماند.
رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: آنچه رفت همان‌هایی بودند که چنین آرزو‌هایی را می‌کردند. دنیا هم از رفتن او استقبال کرد؛ چرا که دیشب قیمت نفت پایین آمد. او که جنگ طلب بود، اکنون در شورای عالی امنیت ملی نیست.
او در پاسخ به سوالی درباره حاشیه‌های خودسوزی و مرگ دختری طی روز‌های گذشته تصریح کرد: معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور در این زمینه مامور شدند و گروهی را برای عیادت و صحبت با خانواده او فرستادند، در همان زمان هم گزارش ارائه شد.
واعظی افزود: خانواده او گفته بودند که او مشکلاتی داشته است. ما با خانواده این فرد همدردی می‌کنیم. به هیچ وجه این نوع اقدامات و خودسوزی را تایید نکرده و نمی‌پسندیم از طرف دیگر هم حرکتی انجام نمی‌دهیم که باعث این قبیل اقدامات شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: ما باید به نوعی دنبال کننده حقوق خانم‌ها باشیم، امروز رئیس جمهور اعلام کردند که ایام انتخابات چه مجلس و چه ریاست‌جمهوری بهترین فرصت است که بتوانیم این خواسته‌های خود را بیشتر مطرح کنیم و ما همچنان این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا بدانیم چرا به اینجا رسیده است.
او درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، گفت: این موضوع جدیدی نیست، ما چند ماه قبل در دولت بحث کردیم و تصمیم گرفتیم. ما در یک دوراهی مانده‌ایم از یک طرف معتقدیم اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور خانم‌های محترم باشد از نظر ما منعی ندارد، ولی با فضای فعلی با این میزان فحش و درگیری این مصلحت نیست.
در حال تکمیل/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield