پیام ویژه

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام ویژه - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام ویژه - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام ویژه - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام ویژه - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام ویژه - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

پیام ویژه - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام ویژه - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام ویژه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام ویژه - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام ویژه - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام ویژه - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام ویژه - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

پیام ویژه - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

پارک ملی گلستان هوشمند می‌شود

پیام ویژه - گلستان به عنوان قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور درگیر مشکلاتی همچون بروز آتش‌سوزی های بسیار است از این رو سازمان حفاظت محیط‌زیست با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد ارتقاء حفاظت الکترونیکی آن با استفاده از هوشمندسازی پارک است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام ویژه - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام ویژه - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام ویژه - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام ویژه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام ویژه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

پیام ویژه - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

پیام ویژه - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

ساير مطالب

خنثی‌سازی حمله تروریستی در منطقه "کالینینگراد" روسیه

وزیر خارجه آمریکا: فاصله زیادی تا رفع تحریم های ایران داریم

اپوزیسیون ونزوئلا به دنبال حضور در شورای جدید انتخاباتی

تاکید روسیه بر استفاده ابزاری واشنگتن از سازمان منع تسلیحات شیمیایی

42 نهاد بین المللی حقوق بشری خواستار مجازات بن سلمان شدند

امیر کویت به آمریکا رفت

عقب نشینی مهم اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام

درخواست دموکرات‌ها از بایدن برای احیای روابط با کوبا

آمریکا: تمرکز خلیل‌زاد بر نیاز به تسریع روند صلح در مذاکرات کابل است

بارزانی: نگذارید عراق میدان تسویه حساب ها شود

تنش در دولت بایدن بر سر بن سلمان

مشاور اردوغان: آمریکا می‌خواهد از پرونده خاشقجی برای اعمال سیاست خود در خاورمیانه استفاده کند

نامه ای با دو گلوله برای نخست وزیر سابق ایتالیا

بایدن رسما خصومت خود با ایران را در سند راهبرد امنیتی دولت آمریکا اعلام کرد

پامپئو هم به ریاست جمهوری 2024 نظر دارد

پیش بینی رهبر اپوزیسیون بلاروس درباره موج جدید اعتراضات

لغو جلسه امروز مجلس نمایندگان آمریکا در پی تهدید امنیتی

مخالفت شدید آمریکا با تحقیقات دیوان کیفری بین المللی درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی

پاکستان پس از روسیه با قطر هم بست!

ند پرایس: هدف ما اعمال محدودیت دائمی بر برنامه هسته ای ایران است

ترامپ به انتخابات 2024 می اندیشد البته بدون پنس

لغو جلسات مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تهدیدات امنیتی

اظهارات مقام صهیونیست علیه ایران

وزیر خارجه آمریکا: چین بزرگترین آزمون ژئوپولتیک ما در قرن 21 است

تعداد بی‌سابقه مأموریت‌های جاسوسی آمریکا بر فراز دریای چین جنوبی در ماه فوریه

نماینده ویژه آمریکا برای رایزنی‌های بیشتر درباره یمن به ریاض برگشت

عکس/ خواهران پادشاه اسپانیا جنجال آفریدند

کابینه نیمه خالی بایدن

تحرکات قطر در پرونده ایران-آمریکا در سایه انفعال خودخواسته عمان

شیخ نعیم‌قاسم: اسرائیل اگر به لبنان حمله کند، کاری می‌کنیم ستارگان شب را در روز روشن ببینند

بلینکن: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی یکی از اولویت‌های ماست

برگزاری همه پرسی ممنوعیت نقاب در سوئیس

دوئل بایدن با پکن

اروپا حلقه محاصره روسیه را تنگ تر می کند؟

گزارشی جالب از فساد و رسوایی مقامات بلندپایه آمریکایی+ تصاویر

مدیر سازمان «سیا» مشخص شد/ ویلیام برنز کیست؟+ تصاویر

گزارشی از فساد و رسوایی مقامات بلندپایه آمریکایی+ تصاویر

نتانیاهو در دیدار با سفیر امارات: چهره خاورمیانه و جهان را تغییر می‌دهیم

حمله راکتی جدید به پایگاه «عین‌الاسد»

هشدار مدیر اف.بی.آی در مورد "متاستاز" تروریسم داخلی در آمریکا

درخواست لیبی برای انتشار گزارش تقلب در انتخابات/هیات سازمان ملل اظهار بی اطلاعی کرد

پلیس میانمار به معترضان حمله کرد/ شش خبرنگار بازداشت شدند

مری ترامپ: ترامپ برای پول جمع کردن وانمود به نامزدی در انتخابات 2024 می‌کند

«عین الاسد» با 10 راکت کاتیوشا هدف قرار گرفت

نخستین شکست بایدن در کنگره

ند پرایس: مایل به مشارکت در دیپلماسی هدف‌دار برای پایبندی دوجانبه به برجام هستیم

بحرانی جدید برای واکسن؛ سر و کله کرونای آمریکایی هم پیدا شد

ایران محور گفت‌وگوی وزیران خارجه قطر و آمریکا

پیش نویس قانونگذاران آمریکایی برای مجازات بن سلمان

جدیدترین آمار همه گیری کرونا در جهان/ بیش از 115 میلیون مبتلا تاکنون

جست‌وجو در پایگاه‌های اینترنتی

نگرانی پنتاگون از گزارش هسته‌ای سازمان ملل درباره کره‌شمالی

کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا صلاحیت "ویلیام برنز" برای ریاست سیا را تائید کرد

تماس تلفنی "کامالا هریس" و "اسکات موریسون" و وعده همکاری بیشتر

گفت‌وگوی بلینکن با گوایدو؛ تاکید بر ادامه فشار آمریکا بر دولت مادورو

درخواست فرانسه برای برگزاری نشست ائتلاف ضد داعش

درخواست مجدد گوترش برای آتش‌بس در یمن

گزارش پنتاگون از تهدید افراط‌گرایی در ارتش آمریکا

گفت‌وگوی وزیران خارجه قطر و آمریکا درباره روند صلح افغانستان

آمریکا: آماده دیدار با ایران برای مذاکره درباره بازگشت دوجانبه به برجام هستیم

رنج بی پایان

یک نوجوان 15 ساله در آمریکا همکلاسی خود را به ضرب گلوله کشت

نگرانی ها از انفعال دولت بایدن در قبال ولیعهد عربستان

بلینکن: عربستان "مشتاق" پایان جنگ است!

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و عمان

عربستان سعودی از جراحت 5 نفر در عملیات موشکی علیه جیزان خبر داد

اهداف دولت بایدن از انتشار گزارش قتل" جمال خاشقجی "

طوفان کرونا در تولد یک‌سالگی‌اش

پهلوگرفتن ناوشکن «وینستون چرچیل» آمریکا در ساحل سودان پس از 30 سال

آمریکا میلیاردها دلار در افغانستان هدر داد

جنبش نجباء:فقط اخراج آمریکا از عراق راه توقف حملات موشکی است

پیروزی ترامپ در یک نظرسنجی

رئیس جمهور فاسد فرانسه به 3 سال زندان محکوم شد

بن سلمان عامل بی ثباتی در همه جهان

عدالت گوسفندی در فلسطین اشغالی!

4 سال زندان در انتظار رئیس جمهور فاسد فرانسه

روزنامه‌نگار سعودی: آمریکا حق ندارد برای عربستان خود قلدری کند

فیلم پهپادهای آمریکایی از اصابت دقیق موشک‌های ایران به عین الاسد

بازداشت خبرنگار مصری پس از بازگشت از ترکیه/درخواست های حقوق بشری برای آزادی وی

دانشگاه تورنتو به دانشجویان خود کمک مالی اعطا می‌کند

14.5 میلیون آمریکایی به اینترنت ثابت دسترسی ندارند

نماینده انگلیس: رویکرد غرب در قبال روسیه به انتخاب‌های سیاسی مسکو بستگی دارد

نخستین مسلمانی که رهبر یک حزب سیاسی در انگلیس شد،کیست؟+ تصاویر

نخستین حضور سیاسی ترامپ پس از ترک کاخ سفید

بازندگان اصلی کرونا

کلیه توافقات «مقاومت عراق» با دولت درمورد حمله به منافع آمریکا لغو شد

کودتاچیان میانمار مردم را به خاک و خون کشیدند

پاییز 2022؛ چشم‌انداز مصر برای احیای گردشگری

گزارش قتل خاشقجی مدرک مهمی نیست اما محاسبات خاورمیانه را تغییر می‌دهد

اولیانوف: جلسه فردای شورای حکام نقشی تعیین کننده در تحولات پیرامون برجام دارد

کاخ سفید از اهمیت بیانیه فردای بایدن درباره عربستان کاست

طالبان: جایگزینی برای توافقنامه دوحه وجود ندارد/ کابل: چندان موثر نبود

تلاش بغداد برای متوقف ساختن تظاهرات ذی قار تا بعد از سفر پاپ

واکنش کاخ سفید به سخنرانی امروز ترامپ: مگر او کیست؟!

بازداشت ده‌ها معترض در تجمع اپوزیسیون قزاقستان

درخواست گورباچف از بایدن و پوتین

رژیم صهیونیستی شاخه بین‌المللی جبهه خلق برای آزادی فلسطین را "تروریستی" اعلام کرد

اعتراض گسترده آرژانتینی ها به «تبعیض» در توزیع واکسن کرونا

ادامه تیراندازی و قتل معترضان در میانمار توسط کودتاچیان

آقای بایدن، «ژست حقوق بشری» نگیرید!