پیام ویژه

آخرين مطالب

نقش برآب شدن نقشه بدخواهان در تامین کالاهای اساسی سياسي

نقش  برآب شدن  نقشه  بدخواهان  در تامین  کالاهای اساسی
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با فعالیت‌های شبانه روزی در حوزۀ تجارت نقشۀ بدخواهان کشور را برای ایجاد اختلال در نظام کالاهای اساسی نقش بر آب کرده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز ، محمد شریعتمداری در نشست صمیمانه‌ای در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که با محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت‌: در شرایط عادی کار کردن امری طبیعی است اما آنچه اهمیت فعالیت‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را چندین برابر می کند، کار در شرایط تحریم است .وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی‌ افزود: امروز گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در شرایط جنگ اقتصادی نابرابر به یکی از اتاق‌های جنگ تحریم‌های ظالمانه تبدیل شده است‌.
وی بیان داشت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با فعالیت‌های شبانه روزی درحوزۀ صادرات،واردات و ...، نقشۀ بدخواهان کشوررا برای ایجاد اختلال در نظام کالاهای اساسی نقش بر آب کرده است.دشمن به دنبال قطع صادرات وواردات کشوربوداما بخش عمده ای ازناکامی بدخواهان نظام،حاصل فعالیت ومسئولیت پذیری کارکنان ارزشمندگروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است‌.
وی تاکید کرد: در شرایط جنگ تحمیلی محدودیت‌هایی در زمینۀ نقل و انتقال کالا و ... وجود نداشت و در نهایت حمله‌ای انجام می شد اما امروزه سراسر جهان صحنه‌ای مین گذاری شده درعرصۀ اسناد، مدارک، نقل و انتقال کالاها و‌... است و باید در این تغییر چینش رفتاری متفاوت داشت. سایۀ شوم تحریم امروزه بر سر کشور ماست و باید در این شرایط طوری رفتار کنیم که امکان سوء استفاده نیز وجود نداشته باشد‌.
شریعتمداری یادآور شد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی نیز برای امنیت و آرامش مردم کشور تلاش می‌کردند اما اکنون در احاطۀ تحریم ها می‌باشد و در شرایطی متفاوت در حوزۀ حکمرانی شرکتی نیز امانتدار خوب اموال بازنشستگان و ذی‌نفعان است‌.
وزیرتعاون‌، کار و رفاه اجتماعی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ساخت داخل تاکید ‌و ضمن ابراز خوشحالی از تأمین نیازها و کادر فنی در داخل کشور نسبت به افزایش این سهم اظهار امیدواری کرد‌.شریعتمداری گفت: باید دوباره به عظمت گذشتۀ کشتیرانی و صنعت دریایی در هفت دریا بازگردیم. این صنعت می‌تواند نقشی عظیم و پررنگ در تولید، اشتغال و ثروت در کشور ایجاد کند.
وی با اشاره به سابقه تاریخی کشتی سازی ایرانیان در گذشته‌های دور تاکید کرد: ایجاد صنعت کشتی سازی در کشورمان دور از انتظار و غیر‌قابل تحقق نیست‌.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در عرصۀ حمل بار، واردات، صادرات و تأمین نیازهای تولیدی اساسی مردم در داخل کشور و بسیاری از موارد دیگر شبانه روزی تلاش می کنند و در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند‌.
شریعتمداری افزود: شفافیت سرلوحۀ برنامه‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و از امانت‌های سپرده شده به این مجموعه در تمام عرصه‌ها به خوبی صیانت می‌شود‌.وی ادامه داد: با غیرت و احساس ملی، صرفه‌جویی و حفظ بیت‌المال می‌توان در کشور به دستاوردهای بزرگ رسید و خوشبختانه در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شاهد دل‌سوزی برای دست یافتن به اهداف بزرگ هستیم.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد : انتصاب مدیران جوان، اندیشه ورز و خلاق در خانوادۀ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است.شریعتمداری اضافه کرد: باید همۀ ما برای روزهای باقی مانده تا انتهای فعالیت دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی درست و اجرایی داشته باشیم‌، تا بتوانیم به ارائه خدمات استمرار ببخشیم.
در این نشست مهندس محمد رضا مدرس خیابانی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گزارشی از عملکرد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مورد ساماندهی شرکت‌های گروه کشتیرانی بر‌اساس نظام حاکمیت شرکتی گفت: دستورالعمل حاکمیت شرکتی سال گذشته به کلیه شرکت‌های گروه ابلاغ شده است تا اعضاء هیئت مدیره شرکت‌ها و مدیران به آن واقف شوند و خودشان را پاسخگو بدانند زیرا هر یک موظف هستند مسئولیتی را که عهده‌دار می‌باشند، دنبال کنند.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به ساماندهی سیستم‌های حسابرسی و کنترل‌های داخلی، شکل‌گیری کمیتۀ مقابله با تحریم‌ها برای به حداقل رساندن ریسک سازمانی، انضباط مالی و حسابرسی شرکت‌ها، مدیریت نقدینگی در دفاتر خارجی و بازپرداخت بدهی‌ها و شفاف‌سازی شرکت‌ها برای ورود به بورس را از دیگر اقدامات انجام شده در مجموعه کشتیرانی برشمرد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته منابع ارزی در بازار غیررسمی فروخته می‌شد، یادآور شد: از شهریور ماه سال گذشته ارز حاصل از صادرات را در سامانۀ نیما عرضه می‌کنیم. مدرس خیابانی اضافه کرد: یکی از کارهایی که کشتیرانی به عنوان یک مجموعه تحت عنوان پدافند غیرعامل دنبال کرده است، ارائه خدمات در بنادر شمالی کشور بوده که در این راستا بندر آستاراخان روسیه می‌تواند نقش استراتژیک را به عنوان جایگزین بنادر جنوبی ایفا نماید و ترانزیت کالاهای اساسی از طریق آن انجام پذیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص استفاده از خدمات داخلی خاطرنشان کرد: در این مورد تفاهم‌نامه‌ای را با مجموعه ایزوایکو برای ساخت دو فروند شناور 38 تُنی منعقد کرده‌ایم که در حال حاضر منتظر تأمین منابع مالی آن هستیم.
در حاشیه این نشست صمیمانه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهداء لوح افتخار، از خدمات و زحمات مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که به تازگی نام وی به فهرست تحریم اضافه شده است تقدیر و از بخش های مختلف گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد .
فارس
2025

لینک کوتاه:
https://www.specialnews.ir/Fa/News/559810/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاخ سفید: تحریم‌های ایران را کاهش نمی‌دهیم

دلیل گرانی‌های اخیر؛ از خیار تا سیمان

تکرار سقوط دهه 60 در انتظار دلار است؟

اعلام نظر همتی درباره مسأله قیمت ارز

سونی امکان افزایش حافظه پلی استیشن 5 را ممکن می‌کند

فناوری جدید سامسونگ به ارتقاء کارآیی شبکه‌های 5G کمک خواهد کرد

استاندار به دنبال وصول طلب از پرسپولیس

صعود 3 کشتی‌گیر ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین/ فیروزپور حذف شد

خبر خوب وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا

واکسیناسیون مجروحان شیمیایی علیه کرونا از هفته آینده

خالق رمزآلود بیت‌کوین کیست؟

شرکت سونی سازماندهی جدید استودیو ژاپن را تایید کرد

معماری Turing برای CMP 30HX و CMP 40HX توسط انویدیا تایید شد

فرهاد مجیدی دلخور است!

ممنوع بودن کوچ زود هنگام عشایر به مراتع لرستان

رشیدی: تلاشی برای قطعیت حضور قالیباف در‫ انتخابات١٤٠٠‬⁩ ندیدم

علی اکبر صالحی: در چارچوب تعیین شده از سوی مسئولان ارشد حرکت کردیم

سفر یک روزه وزیر صمت به استان قزوین

توضیحات همتی درباره سیاست‌های ارزی بانک مرکزی

خسارات وارد شده به منازل بخش پاتاوه جبران می شود

ماجرای جابجایی بیماران کرونایی با اتوبوس‌ در اهواز

پایان عصر خودروهای بنزینی

تورم واقعی از پیش‌بینی‌ها فاصله گرفت

حاج ملاهادی به عنوان خاتم فلاسفه ایرانی اسلامی شناخته می‌شود

ردمی نوت 10 به دوربین 108 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود

آپدیت One UI 3.1 برای پرچمداران پیشین سامسونگ منتشر شد

تغییر چهره سرمربی استقلال

دشتی به گل‌گهر سیرجان پیوست

شیخ حبیب آل ابراهیم؛ مهاجری استعمار و استبداد ستیز

چهار تیم نهایی لیگ بوکس معرفی شدند

برادران عالمیان از قرنطینه خارج شدند/ برگزاری اولین جلسه تمرینی در قطر

یک کُشته در پی حادثه برخورد تریلی با اتوبوس

هواوی P50 نخستین گوشی دنیا با سنسور یک اینچ خواهد بود

آیا جایگاه بن سلمان در خطر است؟

اتهام "رجا" به رییس بانک مرکزی

ستاره استقلال به قولش عمل می‌کند؟!

تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان را پیش‌بینی نمی‌کنیم

رای دادگاه CAS درباره جودوی ایران برای سومین بار به تعویق افتاد

برای تامین آب شرب استان اصفهان 300 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت

زلزله «سی‌سخت» مردم را آواره کرد

چرا زمینه رفاه در اقتصاد ایران فراهم بود؟

انتشار بازی Horizon Forbidden West با تاخیر مواجه می‌شود

یک نماینده مجلس: اصلاح‌ طلبان در دقیقه 90 چند گل عقب هستند

مهاجم پرسپولیس در انتظار تصمیم یحیی

پیروزی شهداب یزد در یک رقابت پر تنش/ کامبک شاگردان عطایی کارساز نبود

یافته های تکان دهنده جدیدی در مورد کرونا و علت مرگبار بودنش

انفجار گاز در پاکدشت یک نفر را به کام مرگ کشید

مشخصات گوشی Vivo S9 بطور کامل در فضای مجازی منتشر شد

انتقاد نظریه پرداز مشهور آمریکایی از سیاست برجامی بایدن

واکنش تارتار به رویارویی با استقلال در جام‌حذفی