پیام ویژه

آخرين مطالب

فوت یک پرستار و ماما در اهواز با کرونای انگلیسی+عکس و جزئیات سياسي

فوت یک پرستار  و ماما در اهواز با کرونای انگلیسی+عکس و جزئیات
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - پایگاه خبری خانه فوتبال: کرونا ی انگلیسی جهشی ناشی از‌ خانواده بزرگ ویروس‌ کرونا است. کرونای انگلیسی در بریتانیا‌ کشف شد. کرونای انگلیسی شیوع پیدا کرده. کرونای انگلیسی معمولا با آنفولانزا و سرماخوردگی اشتباه گرفته می‌شود. کرونای انگلیسی سندرم حاد تنفسی 2 (SARS-CoV-2)، در دسامبر 2019 در شهر های انگلیس شیوع پیدا کرد.
خبر تلخ فوت دو کادر درمان در اهواز
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: فاطمه نجم السادات فوت یک ماما بر اثر کرونا در اهوازنیروی شاغل در بیمارستان امیرالمومنین اهواز بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را از دست داد.
دکتر فرهاد سلطانی عنوان کرد: ماما‌ها دوشادوش پزشکان و پرستاران در مبارزه با کرونا بسیار فعال بوده و در بخش بهداشت در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، زیرا در این بخش مراجعینی داریم که ناقلان بدون علامت هستند.
پیش از این یکی پرستاران بخش آی سی یو بیماران کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول در مبارزه با ویروس کرونا جان خود را ازدست داده بود.در حال حاضر 11 شهرستان استان در وضعیت قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند همچنین ورود و خروج به شهر‌های قرمز ممنوع و تردد خودرو‌ها در تمامی شهرستان‌ها از ساعت 21 شب تا چهار بامداد ممنوع می‌باشد
سه فوتی کرونای انگلیسی در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به وجود جهش های ویروس کرونا با عناوینی همچون ویروس اسلواکی، کالیفرنیا، آفریقایی و ... در دنیا تاکید کرد: به جز جهش این ویروس با عنوان انگلیسی شواهدی از وجود دیگر جهش ها نداریم.
علیرضا زالی در جلسه امروز ستاد مبارزه با کرونای استان تهران گفت: در حال حاضر در میزان مراجعان سرپایی افزایش را شاهد هستیم و شاخص بستری نسبت به هفته های گذشته نیز افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: در دی ماه 28 هزار نفر مراجعه سرپایی داشتیم که این رقم در بهمن ماه به 40 هزار نفر رسید و به این ترتیب شاهد افزایش مراجعین سرپایی نیز در بهمن بوده ایم. میزان بستری ها در انتهای بهمن نیز نسبت به انتهای دی ماه رشد داشته و در روزهای آغاز اسفند ماه نیز با شیب ملایمی در حال افزایش است.
زالی در خصوص تعیین کانون شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی نیز گفت: نمی توانیم مشخص کنیم که کانون شیوع ویروس جهش یافته کجاست و به صورت قطعی نقطه ای را معرفی کنیم اما با توجه به پراکندگی مبتلایان می توانیم بگوییم در نقاط مختلف تهران مبتلایان وجود داشته و تراکنش اتفاق افتاده است. تاکنون 3 نفر قوتی قطعی ناشی از ابتلا به ویروس جهش یافته داشتیم.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلان شهر تهران در خصوص مشاهده جهش ویروسی کرونا از نوع دیگر در کشور گفت: ما ویروس جهش یافته فنلاندی نداریم اما پیش‌تر ویروس اسلواکی قبل از آن ویروس موسوم به کالیفرنیا و قبل از آن انگلیسی و آفریقایی وجود داشته ولی تنها مورد جهش ویروس موسوم به انگلیسی در کشور مشاهده شده و شواهدی از وجود سایر جهش ها نداریم.

پیام ویژه


زالی در بخش دیگری از صحبت های خود در این جلسه در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: این طرح در سطح استان تهران نسبت به قبل پیشرفت داشته و امیدواریم شتاب آن کم نشود و این روند ادامه پیدا کند به ویژه در ایام نوروز.
وی تاکید کرد: نامه ای به وزرای کشور و بهداشت نوشته شده تا پروازهای اروپایی به ویژه انگلستان متوقف شود. البته نظر ما تنها پروازهای اروپایی نبوده است چرا که پرواز از سایر کشورها نیز نوع جهش یافته ویروس در افراد مشاهده شده این در شرایطی است که فضای زیر ساختی ترانزیت فرودگاه امام خمینی به گونه ای نیست که از ازدحام و خطر الودگی جلوگیری شود و امکان خروج برای انتظار به بیرون از این محدوده نیز امکان پذیر نیست. لذا توقف پروازها باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: هنوز از ستاد ملی کرونا پروتکل روشن و شفافی در مورد بازار خرید و ترددهای نزدیک به ایام نوروز اعلام نشده ، بی تردید اگر قرار است محدودیت هایی اعمال شود با توجه به این که پیش‌فروش ها در حوزه سفر و ترددها در حال انجام است برای جلوگیری از نارضایتی مردم باید زودتر تعیین تکلیف شود تا سرنوشت بسیاری از موارد از جمله ترددها ، برگزاری آزمون ها و.... مشخص شود . البته برخی از این موارد ملی است و باید هر چه زودتر تصمیم گیری انجام شود.
علایم جدید کرونای انگلیسی چیست؟+ جزئیات مهم
رئیس آزمایشگاه مرجع کشوری انستیتو پاستور ایران گفت: حداقل 23 جهش ژنتیکی جدید در ویروس انگلیسی کرونا شناسایی شده که مهم‌ترین آنها تغییر در آمینواسید 501 پروتئین اسپایک است که احتمال می‌رود در افزایش سرایت‌پذیری نقش داشته باشد.
مصطفی صالحی وزیری، ویروس شناس درباره ویروس انگلیسی کرونا گفت: ارزیابی پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد که ویروس کرونا در انگلیس 50 تا 70 درصد سرایت‌پذیری بیشتری نسبت به ویروس‌های قبلی دارد.
وی ادامه داد: این درصد بر اساس مدل‌سازی آماری اعلام شده و باید مطالعات ویروس شناسی آن را تایید کند اما این موضوع نگرانی‌های جدی به وجود آورده است.
صالحی، تفاوت اصلی این ویروس با نوع‌های قبلی در تعداد جهش‌های جدید و سرعت انتشار آن دانست و گفت: این جهش ژنتیکی از نظر بهداشت عمومی و کنترل پاندمی باید توسط نظام سلامت کشورها، جدی گرفته شود.
وی به شناسایی نخستین فرد مبتلا به ویروس انگلیسی در کشور اشاره کرد و گفت: ابتلای نخستین مورد بیماری در کشور توسط انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفته است.
صالحی در پاسخ به این سوال که چرا ویروس‌ها به خصوص کرونا جهش پیدا می‌کند، اظهارکرد: هر موجود زنده از جمله ویروس که تکثیر پیدا می‌کند، می‌تواند جهش هم پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: ویروس‌ها از نظر ماده ژنتیکی به 2 دسته آر ان‌ای (RNA) یا دی ان‌ای (DNA) تقسیم می‌شوند؛ آنهایی که آر ان‌ای دارند، به دلیل اینکه از آنزیم‌ها استفاده می‌کنند، مستعد خطا هستند به عبارتی جهش را به خوبی نمی‌توانند کنترل کنند و جهش یا موتاسیون در آنها زیاد است.
صالحی افزود: ویروس کرونا در مقایسه با ایدز و هپاتیت سی دارای آنزیمی است که تا حدی می‌تواند جهش‌های خود را اصلاح کند به عبارتی نرخ بروز جهش در کرونا کمتر از ویروس‌های آر ان‌ای دیگر است اما باز هم میزان بروز جهش در آن قابل توجه است.

پیام ویژه


جهش مهم D614G در ویروس کرونا چند ماه پیش در انگلیس دیده شد و ماه گذشته هم جهش دیگری در این کشور رخ داد که در هر دوی آنها سرایت‌پذیری ویروس بیشتر شده است.
سعید نمکی، بعد از ظهر سه شنبه در ارتباط زنده خبری، گفت: اولین مورد ویروس انگلیسی در ایران تایید شده است.
وی با اشاره به شناسایی اولین مورد ویروس انگلیسی در کشور، افزود: این هموطن که از انگلستان آمده بود، با اینکه تست پی سی آر او منفی شده بود، اما آزمایشات بعدی ثابت کرد که مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی است.
نمکی با تاکید بر اینکه حال این بیمار خوب است، ادامه داد: اطرافیان این بیمار نیز تحت کنترل قرار گرفته‌اند و هیچ مورد دیگری از ویروس انگلیسی مشاهده نشده است.
وزیر بهداشت افزود: اعلام این مورد به معنای ترس و وحشت هموطنان نیست و مردم بدانند همه چیز تحت کنترل است.

پیام ویژه


حقایقی درباره ویروس کرونای انگلیسی
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید انستیتو پاستور با اشاره به ویژگی های ویروس جدید کرونا،گفت: افزایش 70 درصدی قدرت انتقال و افزایش قابلیت اتصال ویروس به سطح سلول‌های بدن ازجمله ویژگی های خاص کرونای جدید است.
احسان مصطفوی، اپیدمیولوژیست، رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران در پاسخ به این پرسش که «ویروس جدید کرونا که در انگلیس ظهور کرده است چه ویژگی هایی دارد؟»گفت:نوع جدیدی از ویروس کرونا که تاکنون در مناطق مختلف انگلستان مخصوصا در مناطق جنوبی آن گزارش شده است و گزارش‌های پراکنده‌ای از آن از سایر کشورهای اروپایی شده است؛ گفته می‌شود حدود 70 درصد از نوع رایج این ویروس قدرت سرایت پذیری بیشتری دارد.
وی ادامه داد: این نوع از ویروس کرونا برای نخستین بار در حدود سه ماه پیش در بدن بیماران انگلیسی مشاهده شده است اما توالی کامل ژنوم آن اخیرا انجام شده است.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران افزود: این ویروس جهش یافته در ابتدا ویژگی خاصی از خود بروز نداد و به همین دلیل محققان آن را در زمره جهش‌های متعددی که یک ویروس به طور عادی انجام می‌دهد، می دانستند.
مصطفوی بیان داشت: اما حدود یک ماه پیش این سؤال برای محققان انگلیسی مطرح شد که چرا با وجود افزایش محدودیت‌های عمومی، گسترش ویروس در برخی مناطق این کشور کاهش پیدا نکرده است؛ این سوال باعث انجام یکسری تحقیقات وسیع شد و با تعیین توالی ژنوم ویروس مشخص شد که ویروسی جهش یافته در آن مناطق گسترش یافته است.
وی ابراز داشت: ویروس جدید چندین جهش نسبت به ویروس رایج داشته است. یکی از این جهش‌ها زمینه را برای انتشار بیشتر ویروس در بدن فراهم کرده است. جهش دیگر قابلیت اتصال گیرنده ویروس به سطح سلول‌های بدن را افزایش داده است و مقابله با آن را دشوارتر کرده است.

پیام ویژه


رئیس مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران اضافه کرد: نهایتا یکی از این جهشها باعث حذف بخشی از ویروس شده است که نتیجه آن افزایش سرایت پذیری ویروس بوده است.
مصطفوی یادآور شد:گفته می‌شود این حذف ممکن است باعث شده باشد که آنتی بادی تولید شده در بدن بهبودیافتگان از کرونای رایج، محافظت کمتری در برابر ویروس جدید داشته باشد.
وی تصریح کرد: البته تاکنون حداقل هفت نوع جهش یافته ویروس عامل کووید-19 در جهان شناسایی شده‌ است، اما آنچه که نوع جدید ویروس جهش یافته را حائز اهمیت کرده است، سرعت بالای سرایت آن است.
این اپیدمیولوژیست اظهار داشت: به گونه‌ای که گونه جدید که گفته می‌شد حدود 15 درصد موارد ابتلا در چند هفته پیش در لندن به آن مربوط بوده است، هفته گذشته عامل 60 درصد موارد ابتلا در این شهر بوده است.
مصطفوی افزود: مطالعات دانشگاه امپریال کالج لندن نشان داده است که میزان سرایت پذیری ویروس جدید حدود 70 درصد افزایش یافته است؛ هر چند که این سرعت در جنوب شرقی انگلستان حدود 40 درصد و در لندن و شرق انگلستان به ترتیب حدود 60 درصد بوده است.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران ادامه داد: در حالی که به طور متوسط هر فرد در بریتانیا یک و دو دهم فرد دیگر را به کرونا مبتلا می‌کرد (عدد مولد نسلی)، این عدد در مورد ویروس جهش یافته جدید به حدود 2 رسیده است.
وی متذکر شد: البته گفته می‌شود با توجه به عدم افزایش معنی دار میزان مرگ طی هفته‌های اخیر، به نظر نمی‌رسد که ویروس جدید خطرناک‌تر و یا مرگبارتر شده باشد. همچنین هنوز شواهدی در مورد سخت تر شدن درمان و یا مقاومت ویروس در برابر واکسن کرونا به دست نیامده است.
مصطفوی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد حداقل سه واکسن مهم تولید شده برای مقابله با کرونا قادر به مقابله با جهش جدید هم هستند و این واکسن‌ها، هنوز کارآیی خود را در این زمینه حفظ کرده‌اند.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران گفت: جهش ویروس هایی نظیر کرونا در مسیر فرار از تأثیرگذاری روش های معمول درمان و پیشگیری (واکسن) است؛ لذا ممکن است در آینده با جهش‌های بیشتر ویروس، واکسن‌های فعلی هم قادر به نابودی آن نباشند.
وی یادآور شد: لذا شاید واکسن‌های کرونا لازم باشد در آینده به روز شوند تا تأثیرگذاری خود را بر روی این جهش ها حفظ کنند. البته یک خوشبینی هم در این راستا این است که جهش‌های آینده ویروس به سمت بیماری زایی و سرایت پذیری کمتر ویروس پیش برود.
مصطفوی افزود: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که از نزدیک با مقام‌های بهداشتی انگلستان در ارتباط است و در حال تجزیه و تحلیل داده‌های جدید است.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران تصریح کرد: آنها گفته‌اند به محض کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های این نوع ویروس و تاثیرات آن بر دیگر کشورها، جامعه جهانی را مطلع خواهند کرد.
عباس شاهسونی، با اشاره به تاثیرات آلودگی هوا بر انتقال بیشتر بیماری کووید-19، گفت: آلودگی هوا با انتقال بیشتر بیماری کووید-19 ارتباط دارد و در عین حال منجر به تشدید این بیماری می‌شود. باید توجه کرد که آلودگی هوا و ذرات آلاینده هوا تا 15 درصد منجر به افزایش موارد مرگ و میر و ابتلای ناشی از کرونا می‌شود.
آلودگی هوا؛ چهارمین علت مرگ در دنیا
وی افزود: آلودگی هوا چهارمین علت مرگ در دنیا محسوب می‌شود و بعد از فشار خون بالا، مصرف دخانیات و سوءتغذیه، آلودگی هوا چهارمین علت مرگ و میر است و دومین علت مرگ ناشی از بیماری‌های غیر واگیر بعد از مصرف دخانیات قرار دارد. این نشان می‌دهد که آلودگی هوا اثر زیادی بر افزایش مرگ‌های زودرس در دنیا دارد.
شاهسونی ادامه داد: در عین حال آلودگی هوا علت 20 درصد از مرگ‌های ناشی از بیماری‌های ایسکمیک قلب، 19 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان‌های ریه، علت 26 درصد از مرگ‌های ناشی از سکته‌های مغزی، علت 20 درصد مرگ‌های ناشی از دیابت، علت 40 درصد مرگ‌های ناشی از بیماری‌های مزمن انسداد ریوی و 30 درصد مرگ‌های ناشی از عفونت‌های حاد دستگاه تنفسی است. این موارد نشان می‌دهد که آلودگی هوا می‌تواند بر روی سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان ریه، دیابت و.... موثر باشد.

پیام ویژه


وی ادامه داد: حال باید توجه کرد که مسیر ورودی آلودگی هوا به بدن، از طریق سیستم تنفسی است و ریه‌ها و سیستم تنفسی را درگیر می‌کند. این موضوع باعث کاهش ایمنی فرد می‌شود. کرونا نیز افرادی را که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند، بیشتر درگیر می‌کند و این یک مسیر افزایش انتقال و تشدید کرونا به دلیل آلودگی هواست. یک مسیر دیگر آن، این است که ثابت شده است که ویروس کرونا می‌تواند بر روی ذرات معلق ریز بچسبد و وارد سیستم تنفسی فرد شود و ذرات معلق در هوا می‌توانند یک نوع مسیر انتقال برای کرونا باشد.
شاهسونی اظهار کرد: در عین حال باید توجه کرد افرادی که در مناطق آلوده زندگی می‌کنند، سیستم تنفسی آسیب پذیرتری داشند. بر این اساس افرادی که در تهران زندگی می‌کنند، قاعدتا نسبت به افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند، سیستم تنفسی شان آسیب پذیرتر است. زیرا دائما با آلودگی هوا مواجهه دارند. بنابراین با توجه به این مسیرها، آلودگی هوا و ذرات معلق در هوا هم باعث افزایش موارد ابتلا و هم موارد مرگ ناشی از کووید-19 می‌شوند.
وی تاکید کرد: بنابراین آلودگی هوا تا 15 درصد منجر به افزایش موارد ابتلا و مرگ به علت کرونا می‌شود.
ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: خوشبختانه آمار مرگ و میر و متوفیان کرونا در تهران کاهش پیدا کرده ولی این مسئله دلیل نمی‌شود که قضیه را تمام شده بدانیم.
وی افزود: نهم دی 28 مورد فوتی و هشتم دی 38 مورد فوتی در تهران به دلیل بیماری کرونا داشتیم و تقریباً می‌توان گفت که در هفته‌های گذشته روزی 10 مورد از متوفیان کم شده است.
پیک جدید کرونا ویروس

پیام ویژه


رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تا آمار مربوط به ابتلا و متوفیان کرونا صفر نشود نمی‌توانیم بگوییم که این بیماری مهار شده است، بیان داشت: متاسفانه برخی از مسئولین دون‌کیشوت بار می‌گویند کرونا را به خاک نشانده‌ایم در صورتی که ارزیابی عملکرد ستاد کرونا و سایر گروه‌ها باید توسط سازمان‌های بیرونی و دانشگاهی تجزیه و تحلیل شود.
رعایت پروتکل بهداشتی توسط مردم 
خداکرمی با بیان اینکه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی اقدامات موثری جهت کاهش کرونا انجام داده‌اند و این شرایط باید همچنان استمرار یابد گفت، خطر پیک جدید و دوباره کرونا بیخ گوش پایتخت‌نشینان و مردم سایر شهرها است نباید غرق در آمار جدید شویم و در شیپور پیروزی بدمیم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه ادبیات این روزهای مسئولین در حوزه مدیریت کرونا اغراق‌آمیز است، گفت: در اردیبهشت نیز چنین شرایطی پیش آمد و سبب شد که در شهریور با موج جدید و شدید کرونا مواجه شویم بنابراین باید مقابله با این ویروس با شدت و سرعت قبل همچنان استمرار دارد.

لینک کوتاه:
https://www.specialnews.ir/Fa/News/590205/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بدون تعارف با عضو کلیدی تولید واکسن ایرانی کرونا

افشای پشت پرده خانه فساد در دامپزشکی تهران

شارژر از جعبه گوشی نوکیا X20 هم حذف شد

قیمت گران‌ترین گوشی‌های بازار

پیروزی شاگردان قلعه‌نویی در سیرجان برابر صنعت نفت

تیکدری بهترین بازیکن تراکتور – نیروی هوایی شد

دکتر هاشمیان: پیک چهارم کرونا، پیک سلبریتی‌هاست

شیائومی از تلویزیون 75 اینچ 4K جدیدی رونمایی کرد

رایزنی سفیر ایران با نخست‌وزیر سابق قطر

برتری یک نیمه‌ای پرسپولیس مقابل گوای هند

آمار وحشتناکی از رجوع بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها

عبور فروش بازی it Takes Two از یک میلیون نسخه

رویارویی علنی احمدی نژاد با مراجع تقلید و روحانیت/ پالیزدار دست به افشاگری زد

تصویر جدید از مهدی کروبی در بیمارستان/ عکس

واکسیناسیون بیماران خاص، سرطانی و دیالیزی جنوب غرب خوزستان، از شنبه

سعدی برای مخاطب اهمیت قائل بود

تراکتور – نیروی هوایی از نگاه آمار/ تیم خطیبی توپ و میدان را داد، نتیجه را گرفت

موضوع تزریق واکسن کرونا به شهردار اصفهان چه بود؟

اپل در پی اعمال تغییرات در سیستم نوتیفیکیشن iOS 15

واشنگتن اگزماینر: حرف ظریف درباره افغانستان را جدی بگیرید

کارشناسی داوری دیدار تراکتور - نیروی هوایی

دختری که به جای پدرش پاکبانی می‌کند

لحظه شکنجه پسر بچه طرفدار استقلال با چاقو در بیابان!

نفوذ گروهک‌های داعش به ایران ناکام ماند

شاگردان خطیبی بالاخره بردند/ تثبیت جایگاه دوم تراکتور با غلبه بر نماینده عراق

نروژ مراحل آزمایشی ارز دیجیتال ملی را شروع می‌کند

خط تخریب مذاکره

پاسخ روسیه به پیشنهاد مذاکره آمریکا

جزئیات آتش زدن کمپ ترک اعتیاد تهران از سوی معتادان

اشاره سگا به ساخت دنباله‌ بازی Judgment

شکست الریان برابر الوحده/ شجاع و یارانش حذف شدند

ترکیب فولاد مقابل النصر عربستان مشخص شد

تلاش هلال احمر برای تهیه واکسن کرونا از هند، چین و روسیه

نخاله‌های ساختمانی، پسماندهای فراموش شده

پتنت جدید سامسونگ؛ دستگاه تاشدنی با سه نمایشگر و S Pen آهنربایی

ادعای "رجا" درباره عقب‌نشینی عراقچی در وین

فراخوان واکسیناسیون بیماران سرطانی خوزستان / آغاز ثبت‌نام عمومی افراد بالای 80 سال

کشف سوخت و پول قاچاق توسط مرزبانان تایباد

مهدی کروبی مجددا در بیمارستان بستری شد + عکس اختصاصی از وی در بیمارستان

رمضان، ماه خودسازی...

چرا «مجمع تشخیص» گره کور FATF را باز نمی‌کند؟

ترکیب پرسپولیس برای دیدار برابر گوا مشخص شد

برتری یک نیمه‌ای تراکتور برابر نیروی هوایی عراق

خطر ترویج مسائل ضداخلاقی در کشورهای اسلامی

تامین و توزیع کالاهای اساسی در لرستان بدون مشکل

تمدید‍ آغاز زمان فعالیت دستگاه‌های اجرایی لرستان از ساعت 9

تأثیر نسبت مرگ‌های تجمعی به دلیل کرونا به کل مرگ‌ها

درخواست از وزارت امورخارجه برای شکستن سکوت 8 ساله

سهراب مرادی نایب قهرمان آسیا شد اما از المپیک بازماند!

سهراب مرادی نایب قهرمان آسیا شد اما شانسش برای المپیک کم شد

© - www.specialnews.ir . All Rights Reserved.