پیام ویژه

آخرين مطالب

روند نزولی کرونا و کاهش 14 درصدی فوتی‌ها در کشور فرهنگی و اجتماعی

روند نزولی کرونا و کاهش 14 درصدی فوتی‌ها در کشور
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - به گزارش ایسنا، به گفته وزارت بهداشتی‌ها در حال حاضر به پیک یا قله بیماری کرونا در موج چهارم رسیده‌ایم و در حال عبور از این پیک هستیم. البته گفته می‌شود از آنجایی که اوج بیماری در پیک چهارم بسیار بلند بود؛ گرچه اکنون روند نزولی بوده و میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یافته، اما هنوز میزان بیماران بستری بیمارستان‌ها زیاد است.
46 شهر در شرایط قرمز کرونایی
طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کشور نیز در حال حاضر 46 شهر قرمز، 263 شهر نارنجی و 139 شهر زرد هستند. در عین حال بنابر اعلام وزارت بهداشت روند بیماری در 26 استان کاملا نزولی شده و در پنج استان گرچه نزدیک به قله‌ بیماری هستیم، اما هنوز روند نزولی سرعت نگرفته است. از طرفی هم گفته می‌شود که برخی از استان‌ها مانند خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران نیازمند مراقبت بیشتر هستند.
تاکنون چقدر واکسن در کشور تزریق شده است؟
علی رغم روند نزولی بیماری، همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید
در عین حال بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون یک میلیون و 286 هزار و 4 نفر دُز اول واکسن کرونا و 262 هزار و 611 نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و 548 هزار و 615 دُز رسید و واکسیناسیون علیه کرونا در فاز دوم همچنان ادامه دارد. با این حال لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان موضوعی حیاتی است که کارشناسان حوز سلامت بر آن تاکید دارند.
در نمودار زیر، نمودار بنفش مجموع تعداد بستری‌های محتمل/قطعی کرونا به صورت هفتگی را نشان می‌دهد. در عین حال در نمودار پایین سرعت افزایش (میله قرمز) یا کاهش (میله آبی) بستری هر هفته نسبت به هفته قبل مشخص شده است. زمانی که روند افزایشی باشد سمت راست‌ترین میله قرمز است. وقتی به قله برسیم ارتفاع میله سمت راست به صفر می‌رسد. وقتی از قله عبور کنیم میله‌ها آبی می‌شوند.

پیام ویژه


باید توجه کرد که در حال حاضر روند بستری در اغلب استان‌ها نزولی است. با این حال به خاطر ورود سویه‌های جدید ویروس از جمله هندی و آفریقای جنوبی، باید به شدت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

پیام ویژه


باید توجه کرد که تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور از 10 تا 16 اردیبهشت ماه 1400، بالغ بر 114824 مورد بوده است. همچنین تعداد موارد بستری جدید طی این مدت 19187 نفر بوده و تعداد موارد فوت جدید هم 2557 نفر بوده است.
بر این اساس در هفته اخیر شاهد کاهش 16.5 درصدی موارد مثبت بستری، کاهش حدود 14 درصدی تعداد افراد فوت شده و کاهش حدود 26 درصدی موارد سرپایی مثبت شناسایی شده نسبت به هفته ماقبل بوده‌ایم.

پیام ویژه


پیام ویژه


وضعیت کرونا در 14 استان کشور
تهران
در استان تهران نیز تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر 10990 مورد بوده است و در عین حال تعداد موارد بستری 4037 و تعداد موارد فوتی‌ها 400 نفر بوده است. بر این اساس در تهران نیز در هفته اخیر، شاهد کاهش 2.2 درصدی موارد مثبت بستری، کاهش 11 درصدی تعداد افراد فوت شده و کاهش حدود 20.5 درصدی موارد سرپایی مثبت شناسایی شده بوده‌ایم.
در عین حال در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت در استان تهران ناگهان تغییر مسیر داده و کاهشی شده است. البته بروز موارد بستری هنوز از متوسط کشوری بالاتر است و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


ایلام
در استان ایلام کاهش روند بستری و موارد فوت مشاهده شده، اما در این هفته میزان بروز موارد بستری نسبت به متوسط کشوری بیشتر و البته میزان مرگ و میر از متوسط کشوری کمتر شده است.

پیام ویژه


پیام ویژه


همدان
در همدان نیز در هفته اخیر کاهش موارد بستری و فوت مشاهده شده، اما هنوز بروز موارد بستری و مرگ و میر از متوسط کشور بیشتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


خراسان شمالی
در خراسان شمالی در هفته اخیر روند بستری افزایش و فوت کاهش یافته است، اما میزان بروز و مرگ و میر استان از متوسط کشوری بیشتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


لرستان
در استان لرستان موارد بستری کاهش و موارد فوت در این هفته افزایش یافته است. بروز موارد بستری و مرگ و میر استان هر دو از متوسط کشوری بیشتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


مرکزی
روند بستری در این استان در هفته اخیر کاهش، اما موارد فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشوری همچنان بالاتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


خوزستان
مواد بستری استان خوزستان در هفته اخیر خوشبختانه مجددا کاهش یافته و روند فوت نیز کاهش یافته است، اما همچنان بروز موارد بستری و مرگ و میر استان از متوسط کشور بالاتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


البرز
در استان البرز در هفته اخیر روند بستری و فوت کاهش یافته است، اما بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشوری بیشتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


قم
در هفته اخیر روند بستری در قم ثابت مانده و در موارد فوت کاهش مشاهده می‌شود، اما بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشوری بیشتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


کرمانشاه
در هفته اخیر در کرمانشاه موارد بستری کاهش و فوت افزایش یافته است. البته بروز موارد بستری از حد متوسط کشوری کمتر است و مورتالیتی استان نیز کمتر از کشور است.

پیام ویژه


پیام ویژه


آذربایجان غربی
در استان آذربایجان غربی در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری به متوسط کشور نزدیک شده، اما مورتالیتی از متوسط کشور اندکی بیشتر شده است.

پیام ویژه


پیام ویژه


آذربایجان شرقی
در استان آذربایجان شرقی در هفته اخیر روند بستری افزایش و فوت کاهش یافته است، بروز موارد بستری در این هفته از متوسط کشور کمتر، اما میزان مرگ و میر از متوسط کشوری بیشتر است.

پیام ویژه


هرمزگان
در استان هرمزگان، موارد بستری و فوت استان ناگهان روند نزولی یافته است. در عین حال بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشوری کمتر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


سیستان و بلوچستان
در استان سیستان و بلوچستان، در هفته اخیر روند بستری ناگهان کاهش یافته و میزان فوت ثابت مانده است، البته بروز موارد بستری و مورتالیتی استان همچنان از متوسط کشوری پایین‌تر است.

پیام ویژه


پیام ویژه


انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.specialnews.ir/Fa/News/657214/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سلیمی: حضور تک تک افراد جامعه در پای صندوق رأی ضروری است

قدیمی‌ترین بیمارستان ایران و چند درخواست اساسی از شورای شهر ششم

تاثیر مراقبت کانگورویی و ماساژ در نوزادان نارس

عضو مجلس خبرگان: قهر مردم قهر خداست

همتی: رقیبی جدی در میان 6 نامزد موجود ندارم

همتی: رقیبی جدی در میان 6 نامزد موجود ندارم

کنایه نیش‌دار نماینده مجلس به روحانی

سفیر جدید ایران استوار نامه خود را به بشار اسد تحویل داد

توجه دولت سیزدهم به کاهش "کودک همسری"/لزوم شناخت ماهیت طوایفی که کودک همسری در آنها رواج دارد

دعوت به سراب فریبنده عدالت اجتماعی در انتخابات 1400

پشت پرده ردصلاحیت آیت الله هاشمی فاش شد/ اظهارات وزیر پیشین اطلاعات

ادامه کشتار هدفمند غیرنظامیان قوم هزاره در غرب شهر کابل

ادامه کشتار هدفمند غیرنظامیان قوم هزاره در غرب شهر کابل

نماد فاجعه دموکراسی

ابراهیم‌زاده: اسکوچیچ سیر صعودی خوبی را طی کرده است/ بازیکنان ایران را باور داشته باشیم

تقویت همبستگی داخلی لازمه سیاست خارجی قوی در دولت آینده است

سخنرانی رهبر معظم انقلاب پیش از انتخابات 1400

«مصلحت نظام» و ردصلاحیت هاشمی؟! سخنگوی شورای نگهبان پاسخگو باشد

چرا ادعای قاضی زاده هاشمی علیه ظریف بی اساس است؟/ تصاویر گویاست

کدخدایی در سال 1397: ساده‌انگارانه است فرض کنیم مقامی به شورای نگهبان می‌آید و می‌گوید ایشان رأی می‌آورد و شورای نگهبان هم او را ردصلاحیت کند/ در این صورت اصلاً شورای نگهبان نداریم

گروه هفت درباره برجام بیانیه صادر کرد

واکنش دستیار وزیر اطلاعات به ادعای احمدی‌نژاد

اخبار داغ انتخابات/ عکسِ برعکس از مناظره!

بررسی ارتباط احتمالی سرطان پروستات با یک اختلال روانی

خودکشی کارگر معدن در سیرجان

موتور کلانتری راز پلیدانه‌ای داشت

دستگیری قمه‌کش‌های بازار آهن

مشاهده گونه جانوری «روباه ترکمن» بعد از 30 سال

سرپرست حجاج ایرانی: ایران امسال حاجی ندارد

عاملان آدم‌ربایی به دام افتادند

تعمیرکار موبایل «اخاذ» از آب درآمد

جنازه پیرمرد روستایی گمشده پیدا شد

تندیس نصب شده از شهیده نرجس خانعلی‌زاده در میدان شهر کلاچای گیلان

ضریح منور رضوی غبار روبی ‌شد

زنده‌گیری مار 4 متری در زنجان

سقوط کارگر به داخل سیلوی گچ در قم

گفت‌و‌گو با خانواده کودکان غرق‌شده در «هوتگ»

ماجرای زنی که شوهر و فرزندانش را قتل‌عام کرد

جنایت خونین با به هم خوردن پارتی شبانه

اعدام برای مرد بی‌رحمی که زنی را تکه تکه کرد

دومین مستند انتخاباتی سعید جلیلی

پژمان جمشیدی: من اعصاب نداشتم ژاله ناهار با پیاز می خورد!

مهاجرت چهره‌های معروف به دامن روستا

جزئیات تزریق منابع مالی از درآمدهای سازمان بورس به بازار سرمایه

تأیید و تکذیب گرانی مواد شوینده

زمان پرداخت حقوق مستمری بگیران تامین‌ اجتماعی اعلام شد

نوسانات قیمتی در بازار خودرو کاهش یافت

بارقه های امید در بیت کوین

علت نوسانات قیمت مرغ مشخص شد

جزئیات عرضه اختیار فروش تبعی شستا

© - www.specialnews.ir . All Rights Reserved.